Złoty umocnił się w poniedziałek podążając za słabnącym dolarem


Nadzwyczajne walne zgromadzenie Nafty Polskiej, która odpowiadała m.in. za prywatyzację pierwszej grupy chemicznej, podjęło uchwałę o rozwiązaniu spółki i przeprowadzeniu jej likwidacji - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór.



Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nie miał prawa regulować taryf detalicznych za szerokopasmowy internet oferowany przez Telekomunikację Polską - uznał w czwartekTrybunał Sprawiedliwości UE. Zdaniem sędziów, UKE złamał unijne prawo telekomunikacyjne.

\\\"\\\" W tym roku pogoda na Wszystkich Świętych dopisze - zapowiadają meteorolodzy. W weekend w większości regionów ma być pogodnie, ale chłodno. Na skutek kryzysu europejskie firmy wyemitowały w 2009 r. o 11,6 proc. mniej CO2 niż rok wcześniej - wynika z podsumowania opublikowanego we wtorek przez Komisję Europejską. Chodzi o zakłady przemysłowe włączone do unijnego systemu handlu emisjami (ETS).

# dochodzi kolejna wypowiedź wiceministra Leszkiewicza # – Rozwój informatyki i telekomunikacji jest kluczowy dla rozwoju polskiej gospodarki, zwłaszcza w obliczu realizacji Strategii Lizbońskiej – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas roboczego spotkania z reprezentantami Polskiego Związku Pracodawców Prywatnych Informatyki i Telekomunikacji, które odbyło się 17 kwietnia br. w siedzibie PKPP Lewiatan. Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra (PiS) poinformował w sobotę, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu rząd ma przedstawić posłom informację na temat umowy gazowej negocjowanej obecnie ze stroną rosyjską. Sejm ma obradować w dniach 1-3 grudnia.Prezes ING Banku Śląskiego SA Brunon Bartkiewicz zrezygnował z pełnionej funkcji z dniem 31 grudnia 2009 roku, podał bank w poniedziałkowym komunikacie. 27 listopada 2009 r. Rosja opublikowała zawiadomienie o wszczęciu postępowania ochronnego przed nadmiernym importem węgla aktywowanego (activated carbon) pochodzącego m.inn. z UE.


Enea chce wybrać w tym roku wykonawcę bloku w Kozienicach


Spółka energetyczna Enea chce wyłonić jeszcze w tym roku wykonawcę bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice o mocy 1000 MW za ok. 5,3-5,5 mld zł, poinformował agencję ISB w czwartek prezes spółki Maciej Owczarek.

Wicepremier Pawlak powołał nowych członków Krajowej Izby Odwoławczej


– Życzę Państwu dużej satysfakcji z pełnionych funkcji i oczekuję, że będziecie je wypełniać sprawnie i efektywnie. Mam także nadzieję, że dzięki Państwa sugestiom będziemy mogli usprawniać regulacje dotyczące zamówień publicznych – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak, wręczając akty powołania czterem nowym członków Krajowej Izby Odwoławczej (KIO) przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych. Uroczystość odbyła się 17 grudnia br. w Ministerstwie Gospodarki.

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.519%


Ministerstwo Finansów uspokaja: od lokat jednodniowych nie trzeba będzie płacić podatku. Mimo tej korzystnej interpretacji dwa największe banki - PKO BP i Pekao - wciąż mówią pas\\\" i nie chcą zaoferować lokat jednodniówek swoim klientom.

PZU wypłaciło akcjonariuszom 12,75 mld zł dywidendy


Ceny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Nowe dowody osobiste zinformatyzują Polskę


Z dala od politycznego zgiełku rząd Tuska szykuje prawdziwą rewolucję: elektroniczne dowody tożsamości. Po co? Bo dowody przyszłości mają pomóc Polsce gonić szybko rozwijający się świat oraz odmienić nasze urzędy

W piatek zloty straci w efekcie słabego globalnego apetytu na ryzyko


Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji.

Zmiana sprzedawcy energii przyniesie korzyści


„Dziennik Gazeta Prawna” prognozuje, że w przyszłym roku ceny energii dla przemysłu znowu wzrosną. Firmy zmieniając sprzedawcę energii, będą mogły obniżyć jednak koszty jej zakupu. W tym roku z zasady TPA skorzystało już prawie siedem razy więcej odbiorców przemysłowych niż w poprzednich pięciu latach.

Raport MAE o polskiej energetyce pod koniec roku


Eksperci Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) przeprowadzają m.in. w resorcie gospodarki przegląd polityki energetycznej. W efekcie pod koniec roku ma powstać ponad 200-stronnicowy raport o polskiej energetyce - poinformował PAP Miłosz Karpiński z MG.

Komitet Prognoz "Polska 2000 Plus - o transporcie


Przyszłość systemu transportu Europy, miejsce i rola Polski O przyszłości systemu transportu Europy ze szczególnym uwzględnieniem miejsca i roli Polski w tej dziedzinie będą dyskutować członkowie Komitetu ...

UE. Visa zgadza się obniżyć prowizje od kart debetowych


Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

KGHM ma umowę z MKM na sprzedaż miedzi w 2010 roku wartą 1,46 mld zł


Brytyjski rząd zamierza rozdawać darmowe laptopy uczniom z ubogich rodzin w całej Anglii.

"DzP": Podwyżki dla rodzinnych na cenzurowanym


Od stycznia lekarze rodzinni za leczenie chorych kardiologicznie i diabetologicznie otrzymują potrójną stawkę, czyli 288 zł rocznie. Narodowy Fundusz Zdrowia skontrolował, czy pieniądze te są w odpowiedni sposób wykorzystywane, informuje "Dziennik Polski"

Tauron spodziewa się publikacji prospektu w czerwcu


Tauron Polska Energia spodziewa się, że publikacja prospektu emisyjnego w związku z ofertą publiczną nastąpi w czerwcu, wynika ze środowej wypowiedzi wiceprezesa spółki Krzysztofa Zawadzkiego.

MF zaoferuje w środę obligacje DS1020 za 1,5-3,0 mld zł


MF zaoferuje w środę obligacje DS1020 za 1,5-3,0 mld zł - podał resort w poniedziałek w komunikacie.

PB: Spółdzielcy chcą połknąć BZ WBK


Bank Polskiej Spółdzielczości ma plan i jedną czwartą pieniędzy potrzebnych do przejęcia banku - informuje Puls Biznesu

MSP: 5,7 mln zł za akcje Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego


Bydgoska spółka Pojazdy Szynowe Pesa wylicytowała za ponad 5,7 mln zł, czyli po cenie wywoławczej, należące do Skarbu Państwa akcje Zakładów Naprawczych Taboru Kolejowego z Mińska Mazowieckiego - poinformował we wtorek resort skarbu.

Nie zabraknie nam energii z OZE


29 stycznia nasz kraj przekazał Komisji Europejskiej przygotowaną przez Ministerstwo Gospodarki prognozę udziału energii ze źródeł odnawialnych (OZE) w końcowym zużyciu. Wynika z niej, że Polska uzyska nadwyżki energii z OZE w odniesieniu minimalnej wartość wynikająca z dyrektywy 2009/28/WE.

TVN i Polsat biją na głowę Telewizję Polską


TVN i Polsat biją na głowę Telewizję Polską pod względem efektywności - zauważa "Parkiet".

Węgry obniżają stopy procentowe do poziomu 7,0 proc.


Węgierski bank centralny obniżył w poniedziałek wartość głównej stopy procentowej o 50 punktów bazowych do poziomu 7,0 proc. Było to zgodne z oczekiwaniami analityków - donosi Reuters

Premier Litwy: Rosja i Białoruś mogą zrezygnować z budowy siłowni


W związku z planami budowy siłowni atomowej na Litwie w miejscu wyłączonej Ignalińskiej Elektrowni Atomowej, plany Rosji i Białorusi budowy elektrowni tuż przy granicy z Litwą mogą zostać zmienione - oznajmił w czwartek premier Litwy Andrius Kubilius.

Visit of Deputy Prime Minister Pawlak to the USA


Growth of the trade exchange and American investments in Poland, cooperation in the energy sector as well as acquisition and implementation of modern technologies – these are main issues raised during the visit of Deputy Prime Minister and Minister of Economy, Waldemar Pawlak, to the USA between 28 April and 2 May 2008.

Leszkiewicz o prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort skarbu planuje zaprosić inwestorów do negocjacji w sprawie prywatyzacji Międzynarodowych Targów Poznańskich na przełomie 2010 i 2011 roku.

Polacy mają tysiące pomysłów na biznes


Meble przyjazne dzieciom, teatr lalek, kolektory słoneczne - to niektóre z pomysłów, w których realizacji pomógł konkurs Pomysł na firmę organizowany przez Raiffeisen Bank Polska i Gazetę. Zwycięzcy z najlepszymi biznesplanami dostali pieniądze na rozkręcenie własnej firmy

"Puls Biznesu": Desant telekomów z Korei


Internet w każdym domu, mobilna telewizja na każdym kroku, najszybsze łącza na świecie - tak jest w Korei Południowej. Mamy szansę, by tak było również u nas. Dwaj koreańscy giganci szykują się do podboju polskiego rynku, zapowiada "Puls Biznesu".

Dane z USA pogorszyły nastroje i osłabiły złotego


- Dane z USA o nowych inwestycjach mieszkaniowych, które były słabsze niż rynkowe oczekiwania, popsuły globalny nastrój, co przełożyło się na osłabienie złotego. Na rynku FI panuje bezruch.

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.