Stocznia Gdańska bez długów


Gdańsk umorzył jej zaległe podatki. To ostatnie zobowiązania, które miał zakład wobec wierzycieli.

– Chcemy poznać Państwa opinie i praktyczne doświadczenia związane z ubieganiem się o środki unijne. Czekamy również na propozycje zmian w procedurach, które pozwolą na efektywniejsze wykorzystanie pieniędzy z Unii – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak podczas konferencji „Dotacje na innowacje – Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka 2008-2009”. Spotkanie odbyło się 17 grudnia br. w Ministerstwie Gospodarki. Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) oddalił 20 października br. skargę kasacyjną spółki J&S Energy oraz skargę ministra gospodarki w sprawie dotyczącej nałożenia kary za niedopełnienia obowiązku tworzenia i utrzymywania zapasów obowiązkowych. NSA nie znalazł podstaw do uwzględnienia żadnej ze złożonych skarg kasacyjnych. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, ukraiński premier Mykoła Azarow powiedział, że Rosja zgodziła się na zmianę kontraktu gazowego z Ukrainą.Portal Rynek Kolejowy opublikował w piątek listę najmniej rentownych połączeń InterCity. Są na niej takie połączenia jak Gdynia - Kraków, czy Wrocław - Suwałki. To na jej podstawie spółka będzie decydować o likwidacji bądź skróceniu połączeń w związku z żądaniem ograniczenia czasu eksploatacji torów wysuwanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Twoja firma ma długi? Za 15-30 tys. kupimy ją i uwolnimy cię od komornika - setki takich ogłoszeń zamieszczają internetowi oszuści. Jeden z nich jest prezesem 160 firm! - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Małym i średnim przedsiębiorcom będzie łatwiej o kredyty. Polskie banki sięgają po miliardy złotych z linii kredytowych od Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Pierwsze pieniądze trafią do firm na początku 2010 r.

Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych w czwartkowej rozmowie z radiem TokSport odniósł się do najbliższych działań organu, którym kieruje. W czwartek ma zapaść decyzja w sprawie Widzewa Łódź, natomiast do końca stycznia zostanie wydane orzeczenie odnośnie czynów korupcyjnych Lecha Poznań. Do biura maklerskiego najlepiej przyjść rano z gotówką potrzebną na zapisanie się do zakupu akcji PZU - radzi "Parkiet".

System prawny dla polskiej energetyki jądrowej, gospodarka odpadami promieniotwórczymi oraz zasady prowadzenia konsultacji społecznych były głównymi tematami obrad polsko-francuskiej grupy roboczej ds. energetyki jądrowej. Spotkanie pod przewodnictwem wiceminister gospodarki Hanny Trojanowskiej odbyło się 28-29 września br. w Warszawie. Ograniczanie prawa do rozwiązania umowy i wyższe niż dopuszczalne odsetki za opóźnienia w zapłacie za kurs angielskiego, to najczęstsze nieuczciwe praktyki szkół językowych. Przekonała się o tym szkoła TFLS, której umowy skontrolował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Nowe kontrowersje wokół Amber Gold, pośrednika finansowego oferującego pożyczki oddłużeniowe i lokaty w złoto. Szef Amber Gold Marcin Plichta ma na koncie prawomocny wyrok za przywłaszczenie mienia. Ministerstwo Gospodarki zapowiada prześwietlenie firmy. Plichta obiecuje: - Ustąpię ze stanowiskaProdukcja przemysłowa we Francji w kwietniu 2010 r. niespodziewanie spadła o 0,3 proc. mdm, po wzroście w marcu o 1,3 proc., po korekcie - poinformowało w czwartek w komunikacie biuro statystyczne INSEE. Oświadczenie marszałka Sejmu RP W dniu dzisiejszym w godzinach porannych Naród poniósł niepowetowaną stratę. Wydarzyła się jedna z największych tragedii w powojennej historii Polski. W drodze na ... ... a nawet sprawdź, czy przypadkiem nie jest ci dłużna Jak poinformował Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Zagrzebiu – w prasie chorwackiej pojawiła ...

"Parkiet": Banki sprzedają złe kredyty


Banki będą w tym roku masowo sprzedawały portfele niespłacanych kredytów, twierdzi "Parkiet". Dzięki temu będą mogły obniżyć poziom rezerw, a w niektórych przypadkach wręcz wykazać zyski.

Ponad 200 tys. inwestorów indywidualnych zapisało się na akcje Taurona


Ponad 200 tys. inwestorów indywidualnych zapisało się na akcje Taurona prywatyzowanego w procesie IPO - poinformowało Ministerstwo Skarbu. Budowanie księgi popytu w transzy instytucjonalnej, a tym samym sprzedaż akcji w ofercie publicznej, zakończy się 21 czerwca.

Po ubiegłotygodniowej przecenie złoty będzie stabilny lub lekko mocniejszy


Defekt konstrukcyjny związany ze źle działającym pedałem gazu może zmusić Toyotę do darmowej naprawy 2 mln samochodów w Europie. Firma już podjęła decyzję o naprawie 2,3 mln aut w Ameyce. Chodzi o modele Highlander, RAV4 i Sequoia

TAPA w interesie klientów


Jak firma logistyczna może podnieść bezpieczeństwo towarów swoich klientów? Certyfikat TAPA FSR (The Transported Asset Protection Association – Freight Security Requirements) stanowi oficjalne potwierdzenie, iż posiadająca go ...

Usługi transportowe w VAT: kiedy powstaje obowiązek?


Ustawodawca przewidział dla usług transportowych szczególny moment powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT, a co za tym idzie, wykazania podatku należnego. Istotny jest tu moment wykonania usługi oraz zapłaty. Na jaki dzień określić pierwsze z wymienionych?

Radziwiłł z MinFin: Wejście do strefy euro w latach 2014-2015 jest nadal realne




MSP: PGNiG otworzyło przedstawicielstwo w Egipcie


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otworzyło swoje przedstawicielstwo w Egipcie - poinformował w środę resort skarbu. Delegacja MSP ma zaprezentować tam również ofertę prywatyzacyjną spółek Skarbu Państwa.

Przywódcy G20 zastanowią się, jak utrzymać wzrost na świecie


Przywódcy największych światowych gospodarek spotykają się dziś na szczycie G8 w Kanadzie. W sobotę dołączą do krajów rozwijających na szczycie G20 w Toronto. Mają dyskutować m.in. o tym, jak utrzymać wzrost gospodarczy na świecie i uporać się z kryzysem finansów publicznych

Polska i Rosja chciałyby już renegocjacji umowy gazowej


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, pomimo nie podpisania jeszcze gazowego kontraktu z Rosją, zarówno strona polska, jak i rosyjska chciałyby jego renegocjacji.

Ruszyła budowa elektrowni wodnej na Wisłoku w Rzeszowie


Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, ponad dwa miesiące po uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod małą elektrownię wodną na Wisłoku w Rzeszowie rozpoczęły się pierwsze prace.

Szerzej otwiera się niebo nad Atlantykiem


Europa i Ameryka zrobiły kolejny postęp w znoszeniu barier w lataniu nad Atlantykiem. Wstępne porozumienie obie strony nazwały poważnym krokiem naprzód. Ciągle jednak nie wiadomo, kiedy znikną bariery w inwestowaniu w amerykańskie linie lotnicze

Toyota na razie odporna na skandale. Sprzedaż w styczniu mocno wzrosła


Rzeczywistość może różnić się od tego, co wydaje się być niemal pewne. Dotyczy to m.in. zapewnień składanych przez producentów samochodów, paliw oraz materiałów eksploatacyjnych. W niektóre z nich po prostu nie warto wierzyć.

Złoty traci w reakcji na kryzys grecki i osłabienie euro


Struzik: zabraknie pieniędzy na pociągi i "Orliki"


Z powodu "janosikowego" Mazowszu zabraknie pieniędzy na zakup 20 pociągów dla Kolei Mazowieckich oraz dofinansowanie budowy "Orlików" - poinformował w czwartek na konferencji marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

O samochodach ekologicznych na nieformalnym posiedzeniu Rady UE ds. Konkurencyjności


Przyszłość samochodów o napędzie elektrycznym była tematem dyskusji ministrów odpowiedzialnych za sprawy rynku wewnętrznego i przemysłu podczas nieformalnego posiedzenia Rady UE ds. Konkurencyjności. W spotkaniu, które odbyło się 9 lutego br. w San Sebastian, Polskę reprezentował wiceminister gospodarki Marcin Korolec.

Google ukarany za obraźliwe uwagi na portalu społecznościowym


Firma Google została ukarana przez sąd brazylijski grzywną w wysokości 8 500 dolarów po tym jak anonimowy użytkownik zostawił na jednym z portali obraźliwą uwagę na temat księdza, poinformowały lokalne media w niedzielę.

Podręcznik z zarządzania magazynem


Magazyny są istotnymi elementami systemu logistycznego. Występują jako ogniwa łańcuchów dostaw na drodze od producentów do ostatecznych odbiorców. Dlatego też prawidłowe funkcjonowanie magazynów jest warunkiem koniecznym ...

Grupa Lotos obniża od wtorku ceny paliw


Grupa Lotos od wtorku 15 czerwca obniża cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 4 zł na tysiąc litrów, benzyny 98 o 5 zł, a oleju napędowego o 5 zł i opałowego o 4 zł - poinformowało biuro prasowe spółki.

Przecena akcji na Wall Street. Środowa sesja na minusie


Środowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem wzrostów, lecz w ostatnich godzinach główne indeksy zaczęły zniżkować i ostatecznie zamknęły się wyraźnie na minusie.

Unia Europejska do remontu. By uniknąć powtórki z kryzysu


UE pracuje nad systemem zarządzania gospodarczego, by uniknąć powtórki z kryzysu. - Chcemy, by kary dla państw łamiących reguły deficytu były uniwersalne. Nie mogą polegać na obcinaniu funduszy spójnościowych, bo dotykałyby tylko nowe kraje UE - mówi minister ds. europejskich Mikołaj Dowgielewicz.

Otwarto obwodnicę Pelplina


W piątek otwarto obwodnicę Pelplina - największą inwestycję drogową zrealizowaną w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Obwodnica stanowi część trasy łączącej drogę krajową nr 1 z autostradą A1.

WZ Amiki zdecydowało o umorzeniu akcji stanowiących 2,7% kapitału spółki


Maksymalnie 9,03 mld m sześc. gazu w 2010 roku; 9,7 mld m sześc. w 2011 roku i dopiero od 2012 roku - 10,2 mld m sześc. gazu rocznie wyniosą dostawy rosyjskiego gazu w ramach nowego kontraktu - poinformowała rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

Grecja wini spekulantów


Premier Grecji George Papandreu rozmawiał wczoraj w Białym Domu z Barackiem Obamą o tym, by nałożyć mocniejsze ograniczenia na fundusze wysokiego ryzyka i spekulantów, których Grecja oskarża, że przyczynili się do jej wielkiego kryzysu finansowego.

Przegląd wiadomości ze spółek, 27 października, godz. 15


Caterpillar Inc. - największy na świecie producent urządzeń dla budownictwa i górnictwa - zwolni w USA 2500 osób. Zatrudni też z powrotem 550 innych robotników, których uprzednio zwolnił. W czasie recesji w całym świecie firma zwolniła już w sumie 34 tys. osób (planowano 22 tys.). Akcje w Nowym Jorku (składnik indeksu DJIA, parkiet NYSE) wpierw urosły o 2 proc. aby potem spaść o 0,92 proc.

Jak wyjść z tej dziury


Spadku wartości złotego spodziewają się ekonomiści po szokującej zapowiedzi ministra finansów Jacka Rostowskiego, że w przyszłym roku będziemy mieli rekordowy deficyt budżetu państwa - 52,2 mld zł

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.