Wybrano trzy konsorcja na budowę terminalu LNG


- Firma Polskie LNG wyłoniła w poniedziałek trzy konsorcja, które do końca grudnia złożą oferty wstępne na budowę terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Zbigniew Rapciak.

\\\\\\\"\\\\\\\" - Podejrzany o korupcję były prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Sylwester R. zostaje na wolności - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy podtrzymując decyzję sądu rejonowego. Zażalenie w sprawię wypuszczenia R. po wpłaceniu 200 tys. zł kaucji złożyła prokuratura. Po wpłaceniu kaucji areszt będzie mógł opuścić też Tadeusz D., były dyrektor ZUS w Szczecinie. Wreszcie coś innego niż architektura x86. 25 lat temu firma Commodore, niekwestionowany wtedy lider na rynku komputerów osobistych, zaprezentowała światu nową generację komputerów Amiga. Komputery te z godnością przejęły pałeczkę od najlepiej sprzedającego się w całej historii komputerów modelu C-64. Kierowców wracających za tydzień z wakacji czeka komunikacyjny horror. W następną sobotę (29 sierpnia) autostradę A4, a przypuszczalnie też wjazdy na A1 i A2 zablokują setki ...Sąd Okręgowy w Łodzi utrzymał w środę w mocy wyrok skazujący na grzywnę łódzką emerytkę oskarżoną o narażenie Skarbu Państwa na stratę (łącznie z odsetkami) sześciu groszy. Kobieta ma zapłacić 130 złotych grzywny i 170 zł kosztów procesu. Według ministra ds. energii Arvydasa Sekmokasa terminal ma być gotowy za trzy lata. E. ON uruchomił kolejną farmę wiatrową w Portugalii. Farma zlokalizowana na południu kraju ma moc zainstalowaną 50 MW.

1 maja startuje światowa wystawa Expo 2010 w Szanghaju. Organizatorzy polskiej prezentacji traktują udział w wystawie jako okazję do kontynuacji budowania nowego wizerunku Polski w Państwie Środka, pisze "Polska The Times".

Produkcja sprzedana przemysłu w lipcu br. była niższa o 4,6 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca 2008 r. W porównaniu z czerwcem 2009 sprzedaż spadła o 6,6 proc. Dane były gorsze od oczekiwań resortu gospodarki. Analitycy MG prognozują jednak 1-proc. wzrost produkcji sprzedanej przemysłu w sierpniu br. Okolice Dworca Głównego. Niektórzy kierowcy przewozu osób liczą sobie 90 zł za kilometr kursu, nie informując wcześniej wyraźnie klientów o cenie. Sprawa trafiła do prokuratury.

Leasing operacyjny to sposób pozyskania środka transportu na potrzeby firmy. Gdy okres na jaki zawarta została umowa dobiega końca, przedsiębiorcy często podejmują decyzję o wykupieniu leasingowanego samochodu. Cel na jaki zostanie on przeznaczony, przewidywany okres jego użytkowania oraz wartość wykupu - wszystkie te czynniki mają wpływ na podatkowe konsekwencje dokonania takiej transakcji. HAACP dla Rohlig Suus Logistics Dzięki pozytywnej ocenie międzynarodowej firmy certyfikującej SGS w zakresie wdrożonego w oddziale w Mysłowicach systemu HACCP – spółka może wejść na ... Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad przybył we wtorek do bogatego w nośniki energii Turkmenistanu, gdzie weźmie udział w otwarciu rurociągu, który zapewni znaczny wzrost dostaw gazu z tego środkowoazjatyckiego kraju do Iranu.Firma JLR Polska sp. z o.o. powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody Land Rover Discovery3 i Range Rover Sport mogą powodować zagrożenie dla bezpieczeństwa ... - Pogarsza się koniunktura w budownictwie. W październiku ogólny klimat koniunktury w tym sektorze kształtuje się na poziomie minus 8 wobec minus 5 we wrześniu. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie 23 proc. We wrześniu było to odpowiednio 17 proc. i 22 proc. - podał w czwartek GUS w komunikacie. Netbook za 200 dol., a markowe perfumy za 20 dol. Niemożliwe? A jednak, ale tylko w czarny piątek. Na ten pierwszy dzień przedświątecznej wyprzedaży czekali nie tylko rozemocjonowani klienci, ale również handlowcy.

Lech Kaczyński ma czterdzieścioro czworo do rady


Prezydent powołał w czwartek Narodową Radę Rozwoju. W jej skład weszło 44 przedstawicieli nauki, biznesu, związków zawodowych, samorządów...

Energa i ESB chcą zbudować elektrownię na gaz o mocy 800 MW za ok. 4 mld zł


- W ciągu najbliższych trzech lat cena złota wzrośnie do rekordowego poziomu 2 tys. dol. za uncję. Stanie się tak z powodu inwestorów, którzy będą chcieli bronić się przed ogromną inflacją rozkręconą przez rządy drukujące masę pieniędzy - przewiduje Aaron Smith, dyrektor funduszu inwestycyjnego Superfund Financial

"Puls Biznesu": Amerykański gigant powalczy o polskie miliardy


Specjalizująca się w udzielaniu szybkich pożyczek, druga na amerykańskim rynku firma Dollar Financial Group rozwija działalność w Polsce - informuje "Puls Biznesu".

Bank of America podnosi prognozy PKB dla Polski


Polska szykuje łącznik do czeskich gazociągów, które niemiecki koncern RWE za dwa lat chce połączyć z Gazociągiem Północnym tłoczącym rosyjski gaz do Niemiec przez Bałtyk.

Systemy skanowania ładunku (Cargo scanning systems) - Chiny - corrigendum greckiej wersji językowej zawiadomienia o wszczęciu postępowania antydumpingowego


W listopadzie 2009 r. zostało opublikowane corrigendum greckiej wersji językowej zawiadomienia o wszczęciu postępowania antydumpingowego przeciwko przywozowi do UE systemów skanowania ładunku (Cargo scanning systems) pochodzących z Chin.

MinFin poda szacunkowy deficyt budżetu w przyszłym tygodniu, będzie mniejszy od 27,1 mld zł


Minęło kilka dekad i z trudem dałoby się znaleźć przegląd sztuk wizualnych bez ruchomych obrazków. Wprawdzie dekadę prym wśród plastycznych dyscyplin wiodło tradycyjne malarstwo sztalugowe, lecz znów się odkręciło na korzyść wideoartu.

Jesteś bezrobotny i zadłużony po uszy? Bank da ci złotą kartę


Trybunał Konstytucyjny ponownie zajął się tzw. ustawą deubekizacyjną. W styczniu br. TK nie wydał wyroku w sprawie znaczącego obniżenia emerytur byłym funkcjonariuszom SB za lata przepracowane w organach bezpieczeństwa PRL. Sędziowie Trybunału nie byli w stanie orzec czy ustawa deubekizacyjna z dnia 23 stycznia 2009 roku nie jest sprzeczna z Ustawą Zasadniczą i dali sobie czas na rzetelne zajęcie się sprawą. Kilka dni temu zapadł wyrok: obniżono uposażenia funkcjonariuszom SB (nie wszystkim), przywracając jednocześnie emerytury na dotychczasowym poziomie członkom  Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, której przewodził gen. Wojciech Jaruzelski. Obniżenie emerytur członkom WRON jest niekonstytucyjne, co ucieszyło przeciwników pozbawienia przywilejów i jest nie do przyjęcia dla zwolenników cięć.

Wielka Brytania: Ryanair odwołuje loty z i do Polski do środy


Tanie linie lotnicze Ryanair wstrzymały do środy do godz. 13. wszystkie loty do oraz z: W. Brytanii, Irlandii, Danii, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Belgii, Holandii, Francji, Niemiec, Polski i państw bałtyckich

Ocalić disco polo i Kiepskich, czyli cyfryzacja archiwów


I my, i TVN mamy po 100 terabajtów cyfrowych archiwów. Ale pliki źródłowe wciąż trzymamy na taśmach rozmowa z Marcinem Perym* prezesem firmy Redefine

Cypryjski rynek otwarty dla polskich przewoźników


Urząd Lotnictwa Cywilnego uzyskał od władz lotniczych Cypru bezterminową deklarację gwarantującą przewoźnikom lotniczym koncesjonowanym przez ULC prawo do wykonywania nieregularnych przewozów piątej i siódmej wolności lotniczej, ...

Zabójcze procedury


Tak się złożyło, że na dwa dni przed katastrofą, która drastycznie zmieniła obraz i życie naszego kraju, odbyła się konferencja zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Logistyki ...

Sprzedaż detaliczna we wrześniu wzrosła o 2,5 proc. rok do roku


We wrześniu 2009 roku sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,5 procent rok do roku, zaś licząc miesiąc do miesiąca spadła o 0,7 procent, poinformował w piątek Główny Urząd Statystyczny (GUS). Analitycy ankietowani przez Agencję Reutersa przewidywali, że we wrześniu sprzedaż detaliczna wzrosnie o 4,0 procent rok do roku.

Armia amerykańska testuje bezzałogowy robokopter


Firma LOOCKHEED zademonstrowała swój robokopter Armii Amerykańskiej, pokazując jego zdolność do przenoszenia zaopatrzenia na pole walki w Afganistanie, podaje amerykański magazyn Science. Bezzałogowy K-MAX jest jedną ...

W środę zarząd PGNiG może zająć się porozumieniem z Gazpromem


Wbrew zapowiedziom zarząd Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa nie zajmował się we wtorek porozumieniem z Gazpromem ws. zwiększenia dostaw gazu do Polski i rozliczeń za tranzyt. Niewykluczone, że prezesi gazowej spółki zajmą się tym w środę - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka PGNiG Joanna Zakrzewska.

Absolutorium dla Zarządu PGNiG


Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGNiG w dniu 29 kwietnia br. podjęło decyzję o podziale zysku bilansowego za rok obrotowy 2009 oraz udzieliło absolutorium z wykonania obowiązków w roku 2009 wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej spółki.

Światowy impuls


W auli nowego budynku Szkoły Głównej Handlowej, oddalonego nieco od głównej siedziby Uczelni, odbyło się 18 lutego zebranie Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki. Po powitaniu gości Prof. ...

System białych certyfikatów


Analiza możliwości wprowadzenia w Polsce systemu białych certyfikatów jako instrumentu ekonomiczno-finansowego wspomagającego promowanie efektywności energetycznej.

"Sygnał ostrzegawczy dla akcji", cena złota zbliża się do 1000 dolarów


Cena złota zbliża się do poziomu 1 tys. USD za uncję. Kończący się tydzień może okazać się najlepszym dla notowań tego metalu od kwietnia - podają dealerzy.

Volkswagen przejmie 42 proc. akcji Porsche


Koncern motoryzacyjny Volkswagen ostatecznie zadecydował w czwartek, że przejmie 42 procent akcji producenta samochodów sportowych Porsche, płacąc za to do 3,3 mld euro.

UE. Zgoda ws. unijnego nadzoru finansowego


Ministrowie finansów krajów Unii Europejskiej, obradujący w środę w Brukseli, porozumieli się w sprawie ustanowienia nowych organów europejskiego nadzoru finansowego, które UE wprowadza w odpowiedzi na kryzys - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych.

Prawie 78 tys. drzew zasadzono na "Święto Drzewa"


Platforma zapowiedziała \\\\\\\\\\\\\\\"blue tour\\\\\\\\\\\\\\\" wypuszczając w polskie drogi 20 busów reklamujących ich kandydata. PiS nie jest gorszy i też zaciekle walczy.

Nowy system do zarządzania pojazdami


AutoControl© 2.0 zaprojektowane przez Auto Guard, to uniwersalne narzędzie informatyczne umożliwiające automatyzację procesu zarządzania pojazdami firmowymi, a także wsparcie łańcucha dostaw oraz aktywny udział w zarządzaniu ...

Emisja obligacji Energi -Operatora


Energa - Operator wyemitowała we współpracy z Bankiem Nordea obligacje o wartości ponad 1 mld zł – podaje „Rzeczpospolita”.

PCC Intermodal jedzie na warszawską giełdę


Logistyczna spółka PCC Intermodal rozpocznie w czwartek ofertę publiczną akcji nowej emisji, z której chce pozyskać do 27 mln zł. Debiut planuje w drugiej połowie grudnia

Drobni inwestorzy kupią akcje Tauronu po 57 groszy


Instytucje finansowe złożyły tak niskie oferty na akcje prywatyzowanego Tauronu, że minister skarbu musiał ustalić cenę sprzedaży grubo poniżej ceny maksymalnej

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.