W przyszłym tygodniu możliwe niewielkie umocnienie złotegoGdy Angela Merkel po raz pierwszy objęła fotel kanclerza w 2005 roku, wschodni sąsiedzi Niemiec pokładali w nowym rządzie duże nadzieje. Wychowana w NRD córka pastora obiecała, że położy kres wzajemnej adoracji w stosunkach z Moskwą, która panowała za czasów Gerharda Schrödera oraz że interesy Europy Wschodniej będą stanowiły twarde jądro jej polityki zagranicznej. Brytyjczycy dobili targów o przyszłość swoich fabryk aut, które przejmie nowy inwestor Opla. Czy nie straci na tym zakład w Gliwicach, przedstawiany w brytyjskiej prasie jako jedna z najgorszych fabryk Opla? Ponad stu bezrobotnych na wyspie Gran Canaria należącej do hiszpańskiego archipelagu Wysp Kanaryjskich protestuje przeciwko zatrudnianiu przez producentów rolnych cudzoziemców, z których na pierwszym miejscu wymieniają Polaków.\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" SKończył się szczyt klimatyczny w Kopenhadze, bez podpisania międzynarodowego traktatu redukującego emisję CO2. Uczestniczące w konferencji kraje nie mogły porozumieć się w najważniejszych sprawach: ograniczenia emisji CO2 oraz pomocy finansowej dla krajów rozwijających się. - Sytuacja była desperacka - mówił na kilka godzin przed końcem konferencji jeden z delegatów. Czytaj specjalny raport www.tvn24.pl/klimat - Za chlebem do Wielkiej Brytanii przyjeżdża coraz mniej Polaków. Emigracja tam staje się mało opłacalna, nawet dla ściany wschodniej, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna". Zakaz uczestnictwa w grach osób poniżej 18. roku życia będzie egzekwowany poprzez wprowadzenie do salonów, w trakcie wygaszania ich działalności, systemu rejestracji osób do nich wchodzących - poinformował podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu wiceminister finansów, szef Służby Celnej Jacek Kapica.

6 mln zł będzie kosztował nowy, żelbetowy most w ciągu drogi wojewódzkiej nr 969, prowadzącej z Nowego Targu do Starego Sącza w Ostrowsku w pow. nowotarskim. Nowa przeprawa ma być gotowa w listopadzie.

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym. Niepłacący abonamentu radiowego właściciele firm mogą się spodziewać, że do ich drzwi zapukają kontrolerzy z Poczty Polskiej. Pracownicy Poczty już odwiedzają te firmy, które nie zarejestrowały odbiorników, a istnieje przypuszczenie, że mogą je posiadać

Licząca ponad 20 hektarów działka w centrum miasta zostanie przeznaczona na centralny miejski park. Jeszcze w tym roku tyski magistrat chce ogłosić konkurs na projekt zagospodarowania tej przestrzeni Firma windykacyjna Kruk ogłosiła w ramach akcji Nasze długi 17 listopada dniem bez długów. - To okazja do kontaktu z wierzycielem lub windykatorem w sprawie zaległości - czytamy w oświadczeniu. Z kolei biuro informacji gospodarczej Krajowy Rejestr Długów zachęca do bezpłatnego upewniania się, czy nie ma nas na liście w ramach tygodnia bez długów Wnioski o udzielenie zezwoleń zagranicznych na przewóz osób/ 22/2010 Biuro Obsługi Transportu Międzynarodowego przypomina, że zgodnie z protokołem posiedzenia Komisji Społecznej ds. podziału zezwoleń zagranicznych pomiędzy przewoźnikami ...Fiat Auto Poland S.A. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat Punto Evo, wyprodukowane we Włoszech w okresie od października do listopada ... Rosyjski koncern gazowy Gazprom potwierdził ustnie Komisji Europejskiej zawarcie porozumienia z Białorusią kończącego gazowy spór cenowy, który zakłócił część dostaw do UE - powiedziała w czwartek rzeczniczka KE ds. energii Marlene Holzner. Pod znakiem zapytania stają też przyszłoroczne plany prywatyzacyjne rządu - ostrzegają fundusze emerytalne

9 ton tytoniu w kontenerze, bez akcyzy


Trochę papierosów dałoby się zrobić z 9 ton tytoniu, jakie znaleźli dolnośląscy policjanci w czasie wspólnej kontroli z celnikami na autostradzie A4. Na terenie powiatu oławskiego, ...

Pociągiem na Noc Muzeów


Pasażerowie, którzy pojadą ekspresem w trakcie Nocy Muzeów do Trójmiasta, Katowic, Poznania, Warszawy albo Wrocławia, by zwiedzać tamtejsze muzea, bilet powrotny mogą otrzymać za darmo. PKP Intercity oferuje też połączoną z ogniskiem wycieczkę po kolejowych muzeach.

Prezes KHW: konieczne są dobre relacje między kopalniami, a energetyką


Nasza gospodarka jest oparta na węglu i przez co najmniej 20-30 lat od węgla się nie uwolnimy - powiedział w rozmowie z „Rz” Stanisław Gajos, prezes Katowickiego Holdingu Węglowego.

Delegacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce. Chemia na sprzedaż?


Na zaproszenie ministerstwa gospodarki przyjedzie dziś do Polski delegacja funduszy inwestycyjnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rząd chce rozmawiać i sprzedaży m.in. Zakładów Azotowych

Dolar słabnie w oczach


W środę po raz pierwszy od 14 miesięcy kurs euro przebił poziom 1,5 dol. Zbyt silne euro może przeszkodzić Europie w wyjściu z recesji

Patronaty


...

Grecki rząd przyjął reformę systemu emerytalnego


Goście odwiedzający jeden z niemieckich ogrodów zoologicznych narzekają na… małego wielbłąda, który urodził się bez garbu.

Plaza Centers miało 64,77 mln euro straty netto w 2009 r., wobec zysku przed rokiem


Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 7 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 10 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98.

FAQ - pytania beneficjentów


System REACH – pakiet legislacyjny zakładający obowiązkową rejestrację substancji chemicznych, ocenę dokumentacji technicznej oraz ocenę substancji, udzielanie zezwoleń na wykorzystywanie substancji do produkcji i obrotu, a także powołujący Europejską Agencję Chemikaliów z siedzibą w Helsinkach, w Finlandii.

Opolskie: nie będzie wiatraków w dwóch wioskach gminy Walce


Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, firma Clean Energy zrezygnowała z planowanej inwestycji w dwóch wioskach gminy Walce.

Euro 2012. Ruszył remont linii kolejowej Poznań-Gdańsk


Rozpoczął się remont linii kolejowej Poznań-Bydgoszcz-Gdańsk. Do czasu rozpoczęcia Euro 2012 cała linia powinna obsługiwać ruch pasażerski z dopuszczalną prędkością 100-120 km/h - poinformował w czwartek zastępca dyrektora bydgoskiego oddziału Polskich Linii Kolejowych Włodzimierz Kiełczyński.

Usunięta awaria systemu informatycznego w mBanku


Goście odwiedzający jeden z niemieckich ogrodów zoologicznych narzekają na… małego wielbłąda, który urodził się bez garbu.

BRE Bank oczkuje wzrostu akcji kredytowej po słabszym I kwartale


Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, zanim podejmą następny krok w jego sprawie.

Analitycy DM BZ WBK obniżyli rekomendację dla ZA Tarnów do 'trzymaj', wycena 17,80 zł


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Sejm wybrał Marka Belkę na nowego prezesa NBP


Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku wydać Maryla Rodowicz. Królowa estrady nie zwalnia tempa.

Projekty aktów prawnych - Gospodarka elektroniczna


We wrześniu CSREurope rozpocznie szeroko zakrojoną kampanię informacyjną dotyczącą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Propozycje tematów związanych z CSR, które mogłyby zostać poruszone w ramach ww. akcji można zgłaszać do Pani Marion Birnstill na adres: mb@csreurope.org.

Wartości jednostek funduszy inwestycyjnych - 12.02.2010


10,1 mld zł dochodów i 11,3 mld zł wydatków, z czego 2,1 mld zł na inwestycje - tak wygląda wykonanie budżetu Warszawy za 2009 r. Dane Ratusz opublikował na stronie internetowej miasta.

Wiceminister pracy negatywnie o działaniu właściciela Collar Textil


# prawidłowa nazwa firmy brzmi Collar Textil #

Na zamknięciu WIG stracił 1.125%


66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...

Wzrośnie opłata za przejazd autostradą Kraków-Katowice


O trzy złote ma wzrosnąć opłata za przejazd samochodu osobowego 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 między Krakowem a Katowicami. Nie jest jednak znana dokładna data wprowadzenia podwyżki. Jeżeli wejdzie ona w życie, opłata za cały odcinek będzie wynosić 16 zł.

Aktywa OFE wzrosły o 3,0% m/m do 178,6 mld zł na koniec grudnia


Potężne amerykańskie banki, które wydają fortunę na utrzymywanie armii lobbystów, są bardziej skłonne angażować się w udzielanie ryzykownych pożyczek - twierdzą autorzy raportu Garść pełna dolarów: lobbyści i kryzys finansowy opublikowanego przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Senatorowie o Goldman Sachs: urządzili z Wall Street Las Vegas


Komisja Senatu USA uznała, że Goldman Sachs odegrał kluczową rolę w kryzysie finansowym. We wtorek stanęło przed nią siedmiu obecnych i byłych członków kierownictwa banku.

Wzrost zysków Gazpromu


Gazprom przedstawił swoje wyniki za 2009 r. wg standardów księgowości międzynarodowej - napisała "Rzeczpospolita".

Z Szanghaju do Puław


Taką drogę przebyły kompletne instalacje do separacji powietrza, które z Chin sprowadziła polska spółka Air Liquide. Do przeprowadzenia tego typu operacji logistycznej wymagane są odpowiednie kwalifikacje ...

ONZ: ponad 50 krajów wyznaczyło cele ws. redukcji emisji gazów


Ponad 50 krajów odpowiedzialnych za prawie 80 proc. światowych emisji gazów cieplarnianych wyznaczyło sobie narodowe cele dotyczące ograniczeń tych emisji w walce z globalnym ociepleniem - poinformowała w poniedziałek ONZ. Nie podano żadnych liczbowych danych dotyczących tych deklaracji.

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.