Kolejny przewoźnik ukarany za napisy w języku polskim


Litewska Inspekcja Językowa ukarała dyrektora zajezdni autobusowej za umieszczenie na autobusach litewskich i polskich opisów trasy - informuje portal wilnoteka.lt . Tym razem ukarany został Edgar ...

W ciągu dwóch najbliższych lat resort skarbu planuje przeprowadzić prywatyzację spółek takich sektorów jak m.in. chemiczny, energetyczny oraz wydobywczy, a także dokończyć sprzedaż wielu tzw. resztówek, czyli pakietów akcji Skarbu Państwa poniżej 10 proc. - zapowiedział w rozmowie z PAP minister skarbu Aleksander Grad. Rzecznik klubu PO Andrzej Halicki powiedział, że głosowanie w prawyborach Platformy nie zostanie przedłużone i skończy się planowo - w czwartek. Za przedłużeniem internetowego głosowania do piątku opowiada się jeden z kandydatów - Radosław Sikorski. Dopłat, dopłat i jeszcze raz dopłat - tego chcą polscy rolnicy. Ale dotychczasowy efekt unijnych pieniędzy był taki, że nasza wieś zastygła. Przełom przyniesie dopiero... demografiaWe wtorek, po posiedzeniu rządu - zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - premier Donald Tusk ma poinformować, czy minister skarbu Aleksander Grad zachowa stanowisko - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik rządu Paweł Graś. Rada Ministrów zajmie się we wtorek projektem przyszłorocznej ustawy budżetowej. Rząd Niemiec przyjął w środę "narodowy plan rozwoju elektromobilności", który przewiduje, że do 2020 roku po drogach tego kraju będzie się poruszać milion samochodów z napędem elektrycznym. W czasie kontroli na drodze wojewódzkiej nr 693 w miejscowości Milejczyce patrol mobilny Inspekcji Transportu Drogowego z Białegostoku zatrzymał do kontroli pojazd ciężarowy przewożący drewno, należący ...

Zwiększenie liczby pracujących, uproszczenie prawa, zacieśnienie współpracy naukowców z przedsiębiorcami oraz usprawnianie dialogu społecznego - to wyznania dla polskiej gospodarki na kolejne 20 lat - powiedział w środę prezydent Konfederacji Pracodawców Polskich (KPP) Andrzej Malinowski na konferencji z okazji 20-lecia istnienia organizacji.

Tej doby wpadło aż 6 na podwójnym gazie Mimo że wieczór się nawet jeszcze nie zaczął, to koszalińscy policjanci zatrzymali w mieście aż trzech pijanych kierowców. Po kielichu ... Rozpatrzmy następującą sytuację: Podatnik podpisał umowę sprzedaży ratalnej maszyny produkcyjnej o wartości 40 000 zł netto + podatek VAT w wysokości 22%: 8 800 zł. Z tego tytułu nabywca wpłacił zaliczkę w wysokości 5 000 zł dnia 10 lipca 2009 r. Maszynę otrzymał natomiast dnia 24 lipca, a fakturę 27 lipca 2009 r. Kiedy u sprzedawcy powstanie obowiązek podatkowy?

Z pit stopem na opony Po raz pierwszy od 1993 r. tankowanie paliwa na stanowisku serwisowym jest w Formule 1 zakazane. Zasada ta oznacza, że każdy pojazd ... Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oznajmił w sobotę, że wraz z nadejściem pory deszczowej, która trwa od połowy maja do listopada, nie będzie już potrzeby przerywania dostaw prądu spowodowanych suszą. Wytwarzanie ciepła i energii w układzie skojarzonym jest bardziej uzasadnione ekonomicznie i społecznie oraz korzystne dla środowiska uważają ciepłownicy skupieni w inicjatywie „Ciepło Systemowe”.Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane. Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w tym szpitalu. Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

Kobiety w męskich zawodach


8 marca - Dzień Kobiet Budownictwo, transport, gospodarka magazynowa czy przetwórstwo przemysłowe to branże, które od początku swego istnienia kojarzone są głównie z pracą mężczyzn. Czy na ...

Drogi przejezdne, ale uwaga na drogach!


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. Najtrudniejsza sytuacja jest w województwach małopolskim, podkarpackim, lubelskim, ...

Wszczęcie częściowego postępowania weryfikacyjnego dotyczącego importu na rynek unijny łososia z Norwegii


W dniu 21 kwietnia br., Komisja wszczęła częściowe postępowanie weryfikacyjne w sprawie środków antydumpingowych na łososia importowanego z Norwegii pod kodami CN ex 0302 12 00, ex 0303 11 00, ex 0303 19 00, ex 0303 22 00, ex 0304 19 13, ex 0304 29 13.

Klienci Amber Gold czekają na przelewy, a firma nadal kusi


Gdański pośrednik nadal kusi pożyczkami i lokatami. Tymczasem Wyborcza.biz dotarła do klientów, którzy od kilku miesięcy czekają na wypłatę pożyczki konsolidacyjnej.

Litwa: Premier Kubilius: przyjęcie euro możliwe w 2014 roku


Premier Litwy Andrius Kubilius uważa, że jego kraj będzie mógł wprowadzić euro już w 2014 roku.

CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,22 proc., do 3.607,27 pkt


Francuski indeks CAC 40 na zamknięciu wzrósł o 1,22 proc., do 3.607,27 pkt. (PAP)

BGK zaoferuje w środę obligacje drogowe serii IDS1018 za 1,0-1,5 mld zł


W październiku po raz pierwszy od 13 miesięcy liczba wyprodukowanych w Polsce samochodów osobowych wzrosła w skali roku. Wzrost wyniósł 16,9 proc. rok do roku. - To głównie efekt zwiększonego popytu w Europie Zachodniej - komentuje Wojciech Drzewiecki, prezes instytutu Samar.

URE ukarało PGE ZEORK Dystrybucja


PGE Zakłady Energetyczne Okręgu Radomsko-Kieleckiego Dystrybucja pobierały wyższe opłaty za przyłączanie, niż wynikało ze stawek taryfowych stwierdził Urząd Regulacji Energetyki i ukarał spółkę.

Marek Obszyński przewodniczącym rady PERN


Rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) "Przyjaźń" wybrała w środę na swego przewodniczącego Mariusza Obszyńskiego.

BOŚ zainwestuje w biogazownie


BOŚ utworzył spółkę BOŚ Eko Profit, której głównym zadaniem będzie budowa biogazowni - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Hiszpania dołoży na premie na nowe auta


Do końca roku Hiszpania wyłoży dodatkowo 40 mln euro na premie na nowe auta za złomowanie starych gratów, a ponadto będzie dawać takie premie w przyszłym roku.

Milion papierosów w pszenicy


Funkcjonariusze Izby Celnej w Szczecinie wspólnie z policjantami z CBŚ zatrzymali transport 1 mln 300 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Przy okazji zabezpieczyli frachtowiec na którym ...

Inauguracja roku akademickiego w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych


– Celem e-administracji jest poprawa efektywności działania urzędów publicznych i usprawnienie świadczenia usług dla obywateli i przedsiębiorców – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas inauguracji roku akademickiego w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych (PJWSTK). Uroczystość odbyła się 5 października br. w Warszawie.

Dziś sprzedaż detaliczna USA


Bardzo pozytywne zachowanie rynków w dniu dzisiejszym wydaje się nieco przedwczesne, ale wskazuje na utrzymującą się przewagę byków.

MSP sprzeda udziały w spółkach "Wrębowa" i "Reliqum"


16 czerwca odbędzie się aukcja udziałów spółek "Wrębowa" w Rybniku oraz Agencji Mienia "Reliqum" w Wałbrzychu - poinformował w poniedziałek resort skarbu. Firmy działają w branży maszynowej i nieruchomości.

Związkowcy z PZU zakończyli protest w Warszawie


Po blisko dwóch godzinach związkowcy z PZU zakończyli protest w obronie miejsc pracy. Złożyli petycję skierowaną do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego w biurze podawczym kancelarii Sejmu.

Liczba kredytów hipotecznych spadła o 40 proc.


W drugim kwartale banki udzieliły o ponad jedną trzecią mniej kredytów hipotecznych, niż rok temu - wynika z ankiety Open Finance

Rosyjskie zezwolenia ważne do 20 marca


Rozmowy będą kontynuowane Jak poinformowało Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych na swojej stronie internetowej - podczas spotkania w Moskwie wiceministrów transportu odpowiedzialnych za transport drogowy, uzgodniono przedłużenie ważności ...

Mimo spadku we IX, do końca roku inflacja będzie rosnąć w okolice 4,0%


Niektórzy nawet w kryzysie mają prawdziwą hossę! Pracownicy banku inwestycyjnego Goldman Sachs z niecierpliwością czekają na największe w historii premie.

Archiwa


...

Asseco CE ma dwie umowy z instytucjami finansowymi w Czechach


Prezydent podpisał w piątek nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów - poinformowała na swoich stronach Kancelaria Prezydenta. Nowela zakłada m.in., że od 1 stycznia 2010 r. właściciele mieszkań, którzy zdecydują się je wynająć, zapłacą 8,5 proc. podatek ryczałtowy od przychodów z najmu.

TPSA oczekuje powrotu do fazy wzrostu na rynku telekomunikacyjnym w 2011 r.


Amerykanie korzystający z internetu mogą na bieżąco informować o swoich zakupach, dzięki nowemu portalowi społecznościowemu Blippy, podobnemu do Twittera.

Międzynarodowe Forum Ekonomiczne pozostaje w Krynicy


Międzynarodowe Forum Ekonomiczne pozostanie w Krynicy (woj. małopolskie). We wtorek organizator imprezy - Instytut Studiów Wschodnich podpisze z władzami województwa wieloletnią umowę w sprawie organizacji Forum.

Rz: Dziwna decyzja skarbówki


- Ministerstwo Finansów broniło Rafinerię Trzebinia przed zapłatą ponad 200 mln akcyzy - ujawnia "Rzeczpospolita". Gazeta dodaje, że gdyby rafineria była zmuszona zapłacić ten podatek, to mogłaby zbankrutować.

Przywódcy UE chcą lepszego nadzoru nad ryzykownymi instrumentami


Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała do objęcia nadzorem handlu swapami kredytowymi (CDS), czyli instrumentami mającymi zabezpieczać przed ryzykiem niewypłacalności dłużnika. Poparł ją Christian Noyer, szef Europejskiego Banku Centralnego

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.