PGNiG chce wyemitować obligacje za 2,0-2,5 mld zł


PGNiG planuje przeprowadzić na rynku krajowym emisję obligacji o wartości 2,0-2,5 mld zł do końca I kw. 2010 r. W II poł. 20120 r. spółka zamierza wyemitować euroobligacje o równowartości także 2,0-2,5 mld zł, poinformował w poniedziałek wiceprezes PGNiG Sławomir Hinc.

Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów. Do wtorku Agencja Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu zbierała oferty na dostawy i montaż terminali do ładowania pojazdów elektrycznych. Zgłosił się tylko jeden chętny - warszawski Instytut Elektrotechniki – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Japonia zaproponowała Iranowi wzbogacanie uranu, który kraj ten wykorzystałby w swoim badawczym reaktorze atomowym - podał w środę japoński dziennik ekonomiczny "Nikkei". Iran chce swój uran wzbogacać na własnym terytorium.Lucyna Wiśnicka. Pawłowice Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala. Internet z każdym dniem stwarza coraz więcej możliwości dla żądnych wiedzy i rozrywki użytkowników Sieci. Wirtualna rzeczywistość to miejsce, gdzie nie tylko można znaleźć interesującą muzykę czy filmy, ale także zrobić zakupy, poznać znajomych, odbyć studia czy wreszcie przeczytać książkę. Nic więc dziwnego, że jak wskazują badania psychologiczne, co dziesiąty Polak jest uzależniony od Internetu.

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz.15

Z notatnika aspiranta 20 kwietnia 2010 roku oficer dyżurny Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie przebywającym na torach kolejowych międzynarodowej, czesko – niemieckiej ... Minister środowiska prof. Maciej Nowicki poinformował we wtorek w Poznaniu, na otwarciu Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska Poleko 2009, że w pierwszym tygodniu grudnia powinna zostać podpisana umowa między Polską a Irlandią na sprzedaż uprawnień do emisji dwutlenku węgla, wynikająca z protokołu z Kioto.

Akcja ważenia pojazdów z drewnem w Wielkopolsce O tym, że trwa konflikt miedzy przewoźnikami wożącymi drewno wiadomo od dawna. Pisaliśmy między innymi o porozumieniu, jakie udało się ... Budowa drogi szybkiego ruchu S3 od Gorzowa do Nowego Miasteczka może się opóźnić o kilka miesięcy i zostanie otwarta po mistrzostwach Euro 2012. Konsekwencje takiego opóźnienia ... Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w Australii powstanie terminal do skraplania gazu ziemnego.Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2009 roku 51,6 pkt wobec 51,2 pkt na koniec listopada - podano w poniedziałek w końcowych wyliczeniach. Szef najważniejszego ciała kontrolnego na brytyjskim rynku finansowym Financial Services Authority chce wprowadzić nowy globalny podatek od transakcji finansowych i ostrzega, że zbyt rozrośnięty sektor finansowy z wybujałymi premiami dla menedżerów jest szkodliwy społecznie - pisze Financial Times Amerykańskie byki miały w czwartek kolejną szansę na zredukowanie (nie tak wcale dużych do tej pory) spadków indeksów. Okazało się jednak, że dane makro im nie pomogły.


Wielkanocny bilans drogowy


Po tegorocznym okresie świątecznym można mówić o poprawie bezpieczeństwa na drogach, liczba wypadków spadła bowiem o ¼. Niestety nadal przerażenie budzi liczba osób wykazujących się skrajną ...

Protest pracowników PUP w Radomiu będzie kontynuowany w środę


# #dochodzi informacja m.in. o kontynuowaniu protestu# #

UOKIK wydał zgodę na przejęcie Electro World przez Mix Electronics


- profesora naszej uczelni, który został wyróżniony w dziewiątej edycji konkursu „Zostańcie z nami!”, organizowanego przez tygodnik „Polityka” od 2001 r. Nagroda przyznawana jest młodym naukowcom ze wszystkich dziedzin nauki. Beneficjenci muszą wykazać się wyróżniającymi publikacjami, prowadzić interesujące badania naukowe na wysokim poziomie, a także mieć uzdolnienia dydaktyczne. Gratulujemy!

Połączenie Jasło-Zagórz uratowane


Od początku roku 2010 - z powodu niewystarczającej dotacji z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego – zawieszone zostało połączenie kolejowe Jasło-Zagórz. Od dwóch tygodni Zagórz kolejowo ...

Wiceprezes GUS: dynamika wzrostu PKB w III kwartale wyższa niż w II


Dynamika wzrostu Produktu Krajowego Brutto Polski w III kwartale br. może być wyższa niż w II kwartale, gdy wyniosła 1,1 proc. - powiedziała w środę dziennikarzom wiceprezes GUS Halina Dmochowska. Dane na temat PKB GUS przedstawi w poniedziałek.

Mostostal Export miał 3,65 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wzrost o 592,8% r/r




BRE Bank oczkuje wzrostu akcji kredytowej po słabszym I kwartale


Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, zanim podejmą następny krok w jego sprawie.

Archiwa oraz zasady udostępniania danych


Jak zapewnia "Super Express", Mikołaj przyniesie nam w tym roku... śnieg. Szóstego grudnia ma zacząć sypać. I to całkiem nieźle, choć nie wszędzie jednakowo.

Linki


...

Tauron przejmie kopalnię Bolesław Śmiały w drugiej połowie roku


Kopalnia Bolesław Śmiały wejdzie skład grupy Tauron najprawdopodobniej w drugim półroczu tego roku – donosi „Rzeczpospolita”.

Magazyn opakowań w systemie Sente WMS


Zakończył się etap wdrażania programu SENTE WMS ((ang. Warehouse Management System), ułatwiającego zarządzanie magazynem wysokiego składu u producenta opakowań PET dla chemii gospodarczej i kosmetyków. Oprogramowanie ...

The Ministry of Economy estimates administrative burdens


A reduction of administrative burdens by 25% may bring an increase in the Polish GDP by as much as 1.9 % as shown in European Commission analyses. In December 2006 the Ministry of Economy initiated studies to assess actual bureaucratic burdens on Polish entrepreneurs. Taking the model from the experience of other EU Member States, first of all the Netherlands where the Standard Cost Model has been invented to identify and measure this type of costs. The Ministry of Economy has picked up certain areas to investigate the burdens on Polish firms related to the need to inform the public administration, other entrepreneurs and consumers about their activities.

Ile będzie kosztował litr ON w tym roku?


Zmiana stawek opłaty paliwowej - podwyżka cen oleju napędowego Od 1 stycznia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym ...

Przewoźnicy kolejowi konsultują ze sobą zmiany w rozkładzie jazdy


Centrozap sprzeda energię spółkom z grupy Famur


W środę Centrozap podpisał umowę generalna z Grupą Kapitałową Fabryki Maszyn Famur w zakresie sprzedaży energii elektrycznej.

W MSP aukcja akcji czterech spółek


17 czerwca odbędzie się aukcja akcji czterech spółek należących do Skarbu Państwa - informuje na stronach internetowych resort. Zgłoszenia wzięcia udziału w licytacjach inwestorzy mogą składać w MSP do 14 czerwca.

Marszałkowie ruszają na pomoc PKP Przewozom Regionalnym


Samorządy będą podpisywać umowy z Przewozami Regionalnymi nawet na dziesięć lat. Ma to pomóc spółce w zdobywaniu pieniędzy unijnych i w wyjściu z kłopotów finansowych. Marszałkowie województw chcą, by rząd uregulował 138 mln zł zeszłorocznej straty spółki

"Tachograf" kazał mu uciekać przed krokodylami


Z notatnika inspektora WITD Wczoraj w Niedźwiadzie (łódzkie) na drodze krajowej nr 92 pracownicy łowickiego oddziału WITD w Łodzi, przeprowadzili kontrolę zespołu pojazdów należącego do litewskiego przewoźnika, ...

KE zamyka postępowanie przeciwko Polsce ws. praw abonentów


Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami.

Tylko w dwóch bankach przedsiębiorcy na start biznesu


Dokładnie 40 lat temu wysłano pierwsze dane poprzez sieć ARPANET, czyli twór, który z czasem przeobraził się w potężną sieć znaną jako Internet.

Posłowie PO przygotowują specustawę dla UKE


W ciągu miesiąca ma się pojawić ustawa, która stworzy podstawy prawne dla porozumienia UKE z TP - dowiedziała się Gazeta. Będzie ona dodatkową gwarancją, że obietnice byłego monopolisty nie pozostaną tylko na papierze.

MF: deficyt budżetu po listopadzie - 24,5 mld zł


Deficyt budżetu po listopadzie wyniósł 24,5 mld zł - powiedziała w środę dziennikarzom wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska. Dodała, że po całym roku deficyt będzie zbliżony do planowanego - na poziomie 27,18 mld zł.

Jerzy Kurella nowym wiceprezesem BGK


Z zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego nagle odszedł znany bankowiec Artur Nieradko. Jego miejsce zajął Jerzy Kurella, prawnik, znany dotąd ze spółek energetycznych.

Blachy walcowane na gorąco, arkusze i kręgi (Hot Rolled Coils, Sheets and Strips) - Indie - zakończenie bez nakładania ceł postępowania przed nadmiernym importem m.inn. z UE


12 listopada 2009 r. Indie poinformowały o zakończeniu bez nakładania ceł postępowania przed nadmiernym importem blach walcowanych na gorąco, arkuszy i kręgów (Hot Rolled Coils, Sheets and Strips), pochodzących m.inn. z UE.

KBC nadal rekomenduje 'trzymaj' Banku Millenium, wycena obniżona do 3,93 zł


W 2009 r. indeks WIG wzrósł o 47 proc. i prawie odrobił straty poniesione w 2008 r., kiedy to stracił 51 proc. W ubiegłym roku pozostałe indeksy także odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty - wynika z danych GPW.

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.