Co kryją wawelskie krypty


Czy wiesz, że.. Decyzja o miejscu pochówki Pary Prezydenckiej już zapadła. Prezydent wraz z żoną spocznie na Wawelu - sarkofag stanie obok krypty w której pochowany jest ...

Nowy banknot zaprezentowali w środę sekretarz skarbu Timothy Geithner i szef Fed Ben Bernanke. Oprócz zmiany graficznej - większy wizerunek Benjamina Franklina, banknot zawiera nowe zabezpieczenia przed fałszerzami Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Rozdzielnie gazu skroplonego powstaną w Piszu, Ełku, Olecku i Suwałkach - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Suwałkach (Podlaskie) członek zarządu Mazowieckiej Spółki Gazownictwa Jan Anysz.Od wtorku osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania na inwestycje związane z przetwarzaniem produkcji rolnej na cele energetyczne, m.in. na budowę biogazowni, mogą składać wnioski do Agencji Rynku Rolnego. Maksymalna pomoc to 7,5 mln zł. Agencja ma na ten cel ponad 24 mln euro. Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o anulowanie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1. Norwegia i Rosja uzgodniły po czterech dekadach rozmów równy podział spornego obszaru na Morzu Barentsa, co - jak pisze Reuters - otwiera drogę do eksploatacji bogactw naturalnych, głównie ropy naftowej i gazu.

Z radością informujemy, że studentka ALK, pani Joanna Paprocka zdobyła trzy złote i jeden srebrny medal na Mistrzostwa Świata w Taekwon-do ITF w Argentynie. Obroniła tym samym tytuł najlepszej zawodniczki na świecie w swojej kategorii zdobyty w 2005 r. i już raz obroniony w 2007 r.

Firma YouYube prowadzi rozmowy z największymi studiami filmowymi o możliwości uruchomienia wypożyczalni wideo na swojej stronie. Stworzyłaby w ten sposób konkurencję dla kilku innych firm, w tym Apple, Amazon, Microsoft (dzięki konsoli do gier Xbox) i Sony (PlayStation 3). Zakłady Azotowe Tarnów jako kupujący i PKN Orlen jako sprzedający podpisały kolejny aneks do umowy sprzedaży fenolu, benzenu i siarki płynnej o szacunkowej wartości około 140 mln zł, poinformowały Azoty Tarnów w komunikacie.

Gazprom podjął decyzję o wznowieniu dostaw gazu na Białoruś w pełnym wymiarze po całkowitej spłacie długu przez stronę białoruską - powiadomiła rzeczniczka koncernu Natalia Timakowa. Jak poinformował po godz. 9:30 Gazprom, Rosja również uregulowała swój dług wobec Białorusi. Oznacza to, że przepływ surowca na Litwę, do Polski i dalej do UE jest niezagrożony W dniu 4 sierpnia 2009 r. Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie wydał interpretację indywidualną, w której wskazał sposób rozliczenia kosztów podróży służbowych (nr IPPB3/423-263/09-2/KK, dalej: interpretacja). „Rzeczpospolita” przeprowadziła wśród instytucji finansowych ankietę w sprawie ceny akcji Tauronu podczas debiutu na GWP.Jak podał rząd USA, bezrobocie pozostaje na niezmienionym poziomie, chociaż są sygnały, że na rynku pracy następuje ożywienie. Prezydent Obama powitał najnowsze dane jako optymistyczną wiadomość dla gospodarki. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie. Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

NSZZ RI "S" chce uspokojenia rynków rolnych


Jak poinformował portal onet.pl, brytyjski rząd udzielił w dniu 15 lutego br. spółce Gateway Storage Company licencji na budowę sieci magazynów gazu ziemnego.

Azerowie oczekuj przyśpieszenia projektu Nabucco


Azerbejdżan, który ma być głównym dostawcą gazu do gazociągu Nabucco naciska na przyśpieszenie działań zmierzających do rozpoczęcia tej inwestycji – czytamy w „Rzeczpospolitej”

"Gazeta Wyborcza": Znów pokochali kredyty walutowe


Banki i klienci znów pokochali kredyty walutowe, ale już nie we frankach szwajcarskich, ale w euro - informuje "Gazeta Wyborcza

Google broni ugody z wydawcami w sądzie


Nowojorski sąd rozpoczął przesłuchania stron w sprawie kontrowersyjnej ugody Google'a z wydawcami książek. Emocje na sali sądowej sięgają zenitu.

URE sprawdza awarie; możliwe kary dla firm energetycznych


Urząd Regulacji Energetyki (URE) sprawdza przyczyny zimowych awarii prądu. Jeśli okaże się, że były one spowodowane zaniechaniami firm energetycznych, a nie warunkami pogodowymi, spółkom grożą kary, nawet do 15 proc. ich ubiegłorocznych przychodów - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.

Kolejna ustawa „Pakietu na rzecz przedsiębiorczości” - lepszy dostęp do informacji gospodarczej


Możliwość przekazywania informacji o zaległych zobowiązaniach przez wszystkich wierzycieli, a nie tylko przedsiębiorców, oraz otwarta lista tytułów prawnych do informowania o zobowiązaniach to najważniejsze rozwiązania zawarte w projekcie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych. Dokument, przygotowany pod kierownictwem wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda w Ministerstwie Gospodarki, został przyjęty przez rząd 21 kwietnia br.

Erste obniżyło rekomendację dla Eurocash do 'trzymaj' i podniosło wycenę akcji do 22,0 zł


Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w tym szpitalu.

Enea: transakcja sprzedaży akcji własnych zgodna z prawem


Enea powołując się na dwie ekspertyzy prawne wyjaśniają, że transakcja sprzedaży akcji własnych była zgodnie z prawem. Wczoraj związkowcy z poznańskiej spółki wystosowali pismo do Stanisława Kluzy - Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, zabiegając o sprawdzenie legalności tej transakcji.

Zielone ciężarówki


W listopadowym numerze Auto Transportu rozważamy różne możliwości napędu w kontekście ochrony środowiska. Śledzimy, jak zmieniały się europejskie normy emisji spalin. Następna będzie Euro 6. Szukamy ...

Masz sprawę do ZUS-u? Wyślij wniosek przez internet


Doskonale zapadł w pamięć polskim kibicom, w sobotę będzie sędziował sobotni finał Ligi Mistrzów. Pierwszy raz w karierze. Howard Webb poprowadzi mecz Interu Mediolan z Bayernem Monachium.

GDDKiA ogłosiła przetarg na sporny odcinek autostrady A1


Jedną z cech zatrudnienia pracowniczego jest to, że pracownik wykonuje pracę przy pomocy sprzętu należącego do pracodawcy. Do podmiotu zatrudniającego należy troska o jego konserwację i ubezpieczenie oraz ponoszenie kosztów eksploatacji. Ponieważ jednak sposób wykorzystywania sprzętu przez pracownika ma wpływ na te koszty, pracodawca może określić zasady jego użytkowania w odrębnym regulaminie lub umowie.

Terminal w Kozłowiczach otwarty


Szybsze odprawy z Białorusią Nowoczesna infrastruktura, funkcjonalne budynki kontrolne i obiekty biurowe – 20 listopada 2009 r. uroczyście oddano do użytku terminal towarowych odpraw celnych KOZŁOWICZE 2. ...

Litwa. Orlen dementuje informację o możliwości kupna terminalu na Łotwie


# W drugim akapicie podajemy właściwe dane dotyczące eksportu produktów z rafineriiw Możejkach przez port w Rydze #

Projekty aktów prawnych - Energetyka


GM wykłada pieniądze dla Opla


\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. 

SkyEurope uziemiony


Tania linia lotnicza SkyEurope złożyła wniosek o upadłość. Tysiące pasażerów w całej Europie zostało na lodzie

Dane o sprzedaży detal. pozytywne, choć niepokoi marazm w sprzedaży dóbr luksusowych


Lucyna Wiśnicka. Pawłowice

Fiat punto evo do naprawy


Fiat Auto Poland S.A. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Fiat Punto Evo, wyprodukowane we Włoszech w okresie od października do listopada ...

Nowe centrum logistyczne Poczty Polskiej w Lublinie


120 mln zł kosztowała budowa nowego węzła ekspedycyjno-rozdzielczego Poczty Polskiej, który został w poniedziałek uroczyście otwarty w Lublinie. Pracować tu będzie ok. 700 osób.

"P": inwestor z Rosji może zasilić Centrozap 50 mln euro


Katowicki holding Centrozap negocjuje z rosyjskim Ilim Timber Industry w sprawie finansowania budowy zakładu przerobu drewna w republice Komi - dowiedział się "Parkiet".

Pijany, z zakazem sądowym, bez świateł, jechał "pod prąd"


Z notatnika aspiranta Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali wczoraj w nocy nietrzeźwego kierowcę nissana, który bez świateł jechał "pod prąd". Bogusław W. miał ponad 1,4 promila ...

MinFin sprzedało na przetargu uzupełniającym obligacje za 1,1 mld zł


Kilka spółek może zadebiutować na rynku głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych (GPW), wynika z informacji zebranych przez agencję ISB. Inwestorzy czekają głównie na bardzo duże oferty, które w tym roku mogą być związane nie tylko z prywatyzacją spółek Skarbu Państwa.

POPiHN: Konsumpcja paliw ciekłych w Polsce wzrośnie o 2-3% w 2010 r.


Senat zgodził się, by dane o ewidencji gruntów, uzbrojeniu terenu, sieciach transportowych, obszarach chronionych, rozmieszczeniu ludności, zasobach energetycznych były bezpłatnie udostępnione w internecie. W piątek Senat zdecydował o przyjęciu ustawy w tej sprawie.

GUS: Bieżący wskaźnik ufności konsumenckiej spadł do -18,9 pkt w XII


29 proc. Polaków uważa, że przyjęcie przez nasz kraj europejskiej waluty będzie korzystne; przeciwnego zdania jest 37 proc. badanych - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu TNS OBOP.

Podziemny taśmociąg połączył dwie kopalnie JSW


Należące do Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) kopalnie "Borynia" i "Zofiówka" zostały połączone podziemnym taśmociągiem do transportu węgla. To kolejny etap tworzenia tzw. kopalni zespolonej, do której w przyszłości dołączy też kopalnia "Jas-Mos".

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.