KE przeznaczy 2,3 mld euro na 43 projekty energetyczne, w tym 4 projekty z Polski


Komisja Europejska wybrała dziś 43 projekty energetyczne, które w znaczący sposób przyczynią się do ożywienia gospodarczego w UE, a jednocześnie podniosą poziom bezpieczeństwa dostaw energii dzięki transgranicznej infrastrukturze, która powstanie w efekcie ich realizacji. 31 to projekty związane z gazem a 12 z energią elektryczną. Wśród projektów gazowych są 4 projekty polskie (budowa gazociagu Baltic Pipe i gazoportu w Świnoujściu oraz 2 projekty dotyczące dwukierunkowego przepływu gazu), które mogą być dofinansowane łączną kwotą blisko 160 mln euro. Na realizację wszystkich projektów energetycznych Komisja przyznała w sumie 2,3 mld euro. Jest to druga decyzja o dofinansowaniu podjęta w ramach europejskiego planu naprawy gospodarczej, którego wartość wynosi 4 mld euro. Jest to jak do tej pory największa kwota, jaką UE przeznaczyła na infrastrukturę energetyczną.

Po raz drugi z rzędu i ósmy w hostorii klubu kielczanie najlepszą drużyna w Polsce! W trzecim meczu finału play off pokonali w Kwidzynie MMTS 36:32 po dwóch dogrywkach! Szacowana na 300-400 mln zł. obwodnica ma powstać do końca 2013 roku. - napisał dodatek Gazety Wyborczej w Opolu. "Rzeczpospolita" dotarła do raportu NIK o gospodarce remontowej w spółkach węglowych i kopalniach.Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita” w Ministerstwie Gospodarki, już w przyszłym tygodniu rząd może rozważyć propozycje zmiany przepisów służących ochronie najbiedniejszych odbiorców energii. Po wyraźnym osłabieniu w poniedziałek, złoty dziś próbuje odrabiać straty. O godzinie 11:15 kurs USD/PLN testował poziom 2,8182 zł, a EUR/PLN 4,1962 zł. W obu przypadkach oznacza to spadek o 0,5 gr. Ministerstwo Gospodarki zakończyło ocenę wniosków o dofinansowanie Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Z 22 wniosków zakwalifikowanych zostało 13, które otrzymały conajmniej 55 pkt, a maksymalna wysokość dofinansowania wyniosła 15 tys. zł.

Ferro, spółka zajmująca się produkcją armatury oraz komponentów instalacji sanitarnych i grzewczych zadebiutuje na GPW 14 kwietnia - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w poniedziałkowym komunikacie.

\"\"Królowa Monet Trochę gorszy dzień. Słabsza kondycja fizyczna odbije się ogólnie na twoim nastawieniu do życia. Możesz być więc zniechęcona do działania lub podejmować decyzje bez zastanowienia się, bo i tak uznasz, że nie ma to żadnego znaczenia jak postąpisz. W takim dniu łatwo narobić głupstw, których jutro można gorzko żałować. Lepiej już nie rób nic, lub zajmij się rzeczami których nie sposób zrobić źle. horoskop.wp.pl

Akcjonariusze PZU nie zdecydowali na walnym, ile będzie zarabiał zarząd ubezpieczyciela. Uzgodnili za to wypłatę dywidendy, choć nie odbyło się to bez drobnych zgrzytów

Bank centralny na Węgrzech pozostawił w poniedziałek stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Magyar Nemzeti Bank (MNB) utrzymał swoją dwutygodniową stopę depozytową na rekordowo niskim poziomie 5,25 proc.- poinformował bank po zakończeniu posiedzenia. Ropa naftowa tanieje na rynkach paliw w USA. Amerykański dolar umacnia się wobec euro z powodu obaw, że Grecja może nie uzyskać pomocy od innych krajów z UE - podają maklerzy. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) udzieli pożyczki w wys. 30 mln euro spółce Saturn Management - producentowi i dostawcy energii do Mondi Świecie SA - ogłosił bank w piątkowym komunikacie.- "Zadaniem pracowników, a w szczególności listonoszy jest umawianie akwizytorów na spotkania z potencjalnymi klientami" - z realizacji takich wytycznych rozliczani są zatrudnieni na poczcie, pisze "Dziennik Polski". Produkcja sprzedana przemysłu w październiku br. była niższa o 1,2 proc. w stosunku do analogicznego miesiąca 2008 roku. Natomiast w porównaniu z wrześniem 2009 roku sprzedaż wzrosła o 1,9 proc. Dane te są zgodne z szacunkami analityków MG. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

"P": Wyższe zyski banków


Wynik netto banków za ostatnie trzy miesiące 2009 r. będzie lepszy niż rok wcześniej, ale gorszy niż w trzecim kwartale - informuje gazeta "Parkiet".

Akcje Immoest przestaną być notowane na GPW pod koniec lutego


Przed wojną warszawiacy naciągali prowincjuszy sprzedając im Kolumnę Zygmunta. W Puszczy Białowieskiej postanowiono pójść w ślady oszustów ze stolicy - w Internecie roi się od ogłoszeń o sprzedaży działek budowlanych w gminie Białowieża. Ich nabywców czeka przykra niespodzianka, w większości przypadków nigdy nie dostaną pozwolenia na budowę

PSE Operator: za dużo mocy z wiatraków


PSE Operator i operatorzy sieci dystrybucyjnych wydali do tej pory warunki przyłączenia dla 12,3 tys. MW mocy z farm wiatrowych. Na rozpatrzenie czekają wnioski inwestorów, którzy chcą uzyskać warunki przyłączenia dla kolejnych 53 tys. MW. Łącznie to blisko trzy razy tyle, ile wynosi krajowe zapotrzebowanie na prąd w szczycie - powiedziała prezes PSE Operatora Stefania Kasprzyk.

Ile waży drewno na ciężarówce?


Akcja ważenia pojazdów z drewnem w Wielkopolsce O tym, że trwa konflikt miedzy przewoźnikami wożącymi drewno wiadomo od dawna. Pisaliśmy między innymi o porozumieniu, jakie udało się ...

Fundusze odradzają się z popiołów


Jeszcze w lutym fundusze inwestycyjne były na dnie, ale już w lipcu przybyło im aż 4,8 mld zł aktywów. Wpłacamy do nich coraz więcej pieniędzy, niż z nich wypłacamy. Zapomnieliśmy już o kryzysie?

Woda jest groźna. Policja i ratownicy kontrolowali plaże i kąpieliska


Kąpieliska dzikie i strzeżone nad morzem, rzekami i jeziorami kontrolowali policjanci i ratownicy WOPR. Troska o bezpieczny wypoczynek jest uzasadniona, bo w naszym regionie od początku sezonu ...

Zmiany emerytalne to kreatywna księgowość - mówi prof. Marek Góra


Koszty ZUS są niewiele mniejsze niż OFE. Emerytalny pomysł rządu przynosi oszczędności tylko na papierze - tłumaczy Marek Góra, współtwórca reformy emerytalnej

Złoty osłabił się w poniedziałek w związku z gorszymi nastrojami globalnymi


Michał Przysiężny po raz pierwszy w karierze wszedł do pierwszej setki rankingu ATP World Tour, awansując w poniedziałek ze 104. na 94. miejsce. Dołączył w ten sposób do innego polskiego tenisisty Łukasza Kubota, który utrzymał 41. pozycję na świecie.

CEZ może mieć kłopoty z inwestycją w Czechach


CEZ może mieć problemy z rozpoczęciem budowy elektrowni gazowej w regionie usteckim w Czechach – donosi „Parkiet”.

Polnord zainwestuje w energetykę w Nigerii?


Firma deweloperska Polnord jest uczestnikiem konsorcjum, które zamierza zbudować elektrownię węglową w Nigerii – informuje „Rzeczpospolita”.

Chiny przewidują 8-procentowy wzrost gospodarczy w 2010


- Wzrost gospodarczy Chin w tym roku wyniesie ok. 8 proc. - według oświadczenia, które wygłosi w piątek premier Wen Jiabao - poinformowały chińskie oficjalne media

Rosja wstrzymała dostawy ropy do białoruskich rafinerii


Taką informację przekazała w niedzielę agencja Reuters powołując się na przedstawicieli handlowych rosyjskich firm naftowych. Powód? Brak porozumienia w sprawie warunków opłat na rok 2010.

Po cięciach w rozkładzie kolej traci pasażerów


Aż o 160 tys. spadła w ostatnim czasie liczba pasażerów pociągów osobowych w naszym regionie! Wojewódzcy urzędnicy i PKP Przewozy Regionalne nie mają sobie nic do zarzucenia. - To wszystko przez coraz lepsze drogi - odpowiadają.

Jarosław Pawluk będzie handlował turbinami wiatrowymi


Jak poinformował „Parkiet”, Jarosław Pawluk, jeden z najbogatszych Polaków i były właściciel CTL Logistics, wspólnie z duńską grupą Global Wind Power chce handlować turbinami wiatrowymi.

A miał być taki fajny blackout


Wczoraj, 14 stycznia tuż przed godziną 16 TVN24 poinformowała o blackoucie w Warszawie. Spikerka TVN-u z kamiennym wyrazem twarzy informowała o bardzo poważnej awarii, braku energii w centrum miasta, ulicy Marszałkowskiej i Pałacu Kultury pogrążonych w ciemnościach, nie jeżdżących tramwajach, unieruchomionym metrze. Za jej plecami obraz z kamery TVN24, a na nim Warszawa pogrążona w ciemnościach.

Komunikat GDDKiA


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w związku z sytuacją powodziową lokalnie mogą pojawiać się problemy z przejezdnością na niektórych odcinkach dróg. Dlatego GDDKiA ...

Liczba nowych bezrobotnych w USA spadła


Zrzeszenie turystyczne chorwackiej stolicy proponuje przybywającym do Zagrzebia turystom wizytę w kawiarni Jedro (żagiel), w której za napoje płaci się ... modlitwami.

Awarie sieci elektroenergetycznej na terenie ENION (stan z 17 stycznia, godz. 6:00) i prognoza na najbliższe dni


W związku z utrzymującym się stanem kryzysowym, skutkującym masowymi awariami w sieci elektroenergetycznej, ENION przedstawił informację dotyczącą bieżącej sytuacji oraz prognozy na najbliższe dni.

Władze PGNiG zaakceptowały porozumienie z Gazprom Export


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Kraje strefy euro gotowe pomóc Grecji


Kraje strefy euro są gotowe pomóc finansowo Grecji poprzez dwustronne pożyczki, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Rząd USA przeznaczy 3,4 miliarda dolarów na inteligentne sieci energetyczne


Jak poinformował Onet.pl, Prezydent Barack Obama ogłosi we wtorek, że rząd USA przeznaczy 3,4 miliarda dolarów na pomoc w budowie "inteligentnej" sieci energetycznej. Siec ta pozwoli konsumentom płacić mniejsze rachunki, ograniczy liczbę awarii zasilania i umożliwi wykorzystywanie energii słonecznej oraz wiatrowej.

Pożyczka na wyprawkę szkolną? Nie opłaca się


Przy pożyczce gotówkowej na zakupy szkolne w wysokości tysiąca złotych na okres 12 miesięcy wysokość miesięcznej raty wyniesie od 89 zł w Polbanku do 111 zł w Citibanku - wynika z analizy Open Finance.

NAS Iomega: czterodyskowe napędy


Firma Iomega ogłosiła premierę czterodyskowych napędów NAS Iomega StorCenter ix4-200d. Napędy wykorzystują technologie enterprise firmy EMC. Iomega StorCenter ix4-200d NAS, przeznaczone dla małych biur i oddziałów firm i są już dostępne dla resellerów.

Fiskus coraz bardziej przyjazny, to już 78 urzędów


Rekordowa liczba 78 urzędów skarbowych została w tym roku wyróżniona tytułem urzędu skarbowego przyjaznego przedsiębiorcy.

Point Group i Fox International Channels mają utworzyć spółkę joint-venture


Z 13 do 16 zł wzrośnie od 1 grudnia opłata za przejazd samochodu osobowego całym ok. 60-kilometrowym odcinkiem autostrady A4 między Krakowem a Katowicami.

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.