MinFin zaoferuje w poniedziałek bony roczne za 0,7-1,0 mld zł


Zima znów atakuje. Tym razem jednak nie mrozem, lecz śniegiem i silnym wiatrem. Skutki łatwo przewidzieć: fatalne warunki na drogach, wypadki, niebezpieczeństwo na szlakach turystycznych, a w górach - zagrożenie lawinami.

Według Hideo Kojimy, twórcy między innymi serii Metal Gear Solid, gry na konsole będą wkrótce kuriozalną pozostałością przeszłości, a rynek przejmą gry niezależne od żadnej platformy. Stopa bezrobocia w Niemczech wzrosła w styczniu do poziomu 8,6 proc. siły roboczej. W kraju naszych zachodnich sąsiadów bez pracy pozostaje 3,61 mln osób Można w niekonwencjonalny sposób zareklamować firmę i połączyć swoją życiową pasję. Przy ulicy Tysiąclecia Państwa Polskiego stoi samolot, na Kopernika pojawiła się haubica. „Widzimisię“ właściciela czy ...Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police Gdy Angela Merkel po raz pierwszy objęła fotel kanclerza w 2005 roku, wschodni sąsiedzi Niemiec pokładali w nowym rządzie duże nadzieje. Wychowana w NRD córka pastora obiecała, że położy kres wzajemnej adoracji w stosunkach z Moskwą, która panowała za czasów Gerharda Schrödera oraz że interesy Europy Wschodniej będą stanowiły twarde jądro jej polityki zagranicznej.

VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.plWysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Dwie organizacje non-profit, ChemSec i Clean Production Action, opublikowały raport pt. "Ekologizacja sprzętu elektronicznego dla konsumentów: wycofywanie się ze stosowania bromu i chloru" ("Greening Consumer Electronics: Moving Away from Bromie and Chlorine"), dotyczący siedmiu przedsiębiorstw, które opracowały rozwiązania korzystne dla środowiska naturalnego, eliminujące potrzebę zaistnienia większości - a w wielu przypadkach: wszystkich - zastosowań substancji chemicznych na bazie bromu i chloru. Na Litwie rusza właśnie budowa odcinka transeuropejskiego korytarza kolejowego Rail Baltica, który ma być gotowy do roku 2013. W Polsce do tego czasu budowa tej linii najpewniej nawet nie ruszy z miejsca - informuje "Nasz Dziennik".

...

\"\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Średnia cena ropy naftowej w 2010 roku wyniesie 75,4 USD. Wzrost cen ropy będzie ograniczony z powodu wysokiej światowej podaży surowca - wynika z badań ankietowych przeprowadzonych przez agencję Reuters.\"\" Sama o sobie mówi, że jest leniwa, ale każdy, kto ją poznał mówi jedno - to tytan pracy. Na co dzień nie ma czasu na kino. Co najwyżej poczyta jakąś książkę, bierze swoje \"nartki\" - jak sama je nazywa - i idzie wykuwać mistrzowską formą. Czytaj, kim jest złota medalistka z Vancouver. 25 września 2009 r. odbyło się w Ministerstwie Gospodarki szkolenie na temat rozporządzenia Komisji (WE) nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r. uznające niektóre rodzaje pomocy za zgodne ze wspólnym rynkiem w zastosowaniu art. 87 i 88 Traktatu (ogólne rozporządzenie w sprawie wyłączeń blokowych). Szkolenie skierowane było do osób - przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej - które w swojej pracy zawodowej zajmują się udzielaniem pomocy publicznej lub przygotowują programy pomocowe oparte o wyłączenia blokowe. Jego celem było zapoznanie osób zaangażowanych w udzielanie pomocy publicznej z zakresem tego rozporządzenia oraz wyjaśnienie zagadnień, które sprawiają najwięcej problemów państwom członkowskim. Google do spółki z Verizon Wireless prowadzi prace nad budową nowego tabletu, którym mają nadzieję rzucić rękawicę firmie Apple i jej najnowszemu dziecku iPadowi

Co ważniejsze: mocniejszy NBP czy mniej dziurawy budżet?


Stawką w sporze między zarządem NBP a członkami Rady Polityki Pieniężnej są 4 mld zł. Albo podwoją pulę wpłaconą do budżetu państwa, albo zostaną jako rezerwa NBP na czarną godzinę

Związkowcy z PGE KWB Bełchatów piszą do szefa MSP


Związkowcy z PGE KWB Bełchatów w piśmie do ministra skarbu po raz kolejny protestują przeciwko krzywdzącemu ich zdaniem parytetowi wymiany akcji pracowniczych – czytamy „Rzeczpospolitej”.

GUS: W kwietniu poprawiły się nastroje konsumentów


Władze szwajcarskie oświadczyły w poniedziałek, że przeanalizują decyzję amerykańskiego sądu, odmawiającą przeprowadzenia zaocznego procesu Romana Polańskiego, zanim podejmą następny krok w jego sprawie.

Sektor usług USA - nieoczekiwane cofnięcie


W USA wydawało się, że niedźwiedzie dostały od dawna już oczekiwany powód do rozpoczęcia korekty na rynku akcji, ale jak się dokładniej przyjrzeć informacjom docierającym na rynek to nie były one wystarczające do znacznego zwiększenie podaży.

Jeśli potrzebujesz pomocy psychoterapeuty w Łodzi to koniecznie zapoznaj się z moją ofertą. Prowadzę praktykę jako

psycholog Łódź

od wiele lat, prowadząc gabinety psychologiczne i psychoterapii na terenie Łodzi i Piotrkowa. Jako psycholog Łódź pomagam również swoim pacjentom jako psycholog Łódź w Szpitalu Klinicznym.

Kierowco - noga z gazu


Ślisko, mokro i wietrznie... O szczególna ostrożność w czasie jazdy po polskich drogach apeluje policja ze względu nagłe załamanie pogody. Silny wiatr łamiący konary drzew, deszcz ze ...

Przetargi UE


21 lipca br. pod przewodnictwem wiceministra gospodarki Rafała Baniaka odbyło się pierwsze posiedzenie Zespołu do spraw Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw. Zadaniem Zespołu jest promowanie i tworzenie najlepszych warunków do rozwoju CSR (Corporate Social Responsibility) w Polsce.

TU Europa liczy na przeprowadzenie emisji akcji jeszcze w I poł. 2010 r.


Polska nie może dopuścić do nadmiernej aprecjacji kursu złotego, gdyż może to odbić się bardzo niekorzystnie na wzroście gospodarczym - ocenia w rozmowie z PAP wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

Ranking Szkół Wyższych 2010 – UW najlepsze


Prawie 300 polskich uczelni objętych zostało jedenastą edycją Rankingu Szkół Wyższych 2010 przygotowanego przez miesięcznik edukacyjny Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita. W 2010 roku najlepszą pozycję wśród ...

Eksport polskiej motoryzacji w 2009 r. spadł o jedną szóstą


Polski wymiar sprawiedliwości domaga się ekstradycji Polaka mieszkającego w Chicago, który 15 lat temu zbiegł z kraju, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek.

PKN Orlen miał 930,60 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., wzrost o 4306,7% r/r


Grupa Lotos obniżyła ceny wszystkich paliw - poinformowało w piątek biuro prasowe spółki. O 35 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 38 zł na tysiąc litrów - benzyny bezołowiowej 98. O 43 zł na tysiąc litrów obniżona została cena oleju napędowego, a o 35 zł na tysiąc litrów - oleju opałowego.

Bratysława stawia na energetykę jądrową


Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły wspólnie stawki za przejazd - uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

Chiny nieco luzują juana. Ekonomiści są zadowoleni


Chiński bank centralny zaczął umacniać juana względem dolara. Na taką decyzję czekała głównie Ameryka, która zarzucała Pekinowi, że ten sztucznie podbija konkurencyjność chińskiej gospodarki

Volkswageny mają problem z kołami. 193 tys. aut z Brazylii do serwisu


Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym.

e-commerce – strzał w 10


Okres spowolnienia gospodarczego wymagał od wszystkich firm, także kurierskich opracowania i zrealizowania strategii, która pozwalałaby na zminimalizowanie strat. Stąd – jak powiedział Rafał Nawłoka, prezes DPD ...

Rząd zmienił trasy dróg ekspresowych na Podlasiu. Nie wiadomo, kiedy powstaną


Do góry nogami wywrócono plan budowy dróg ekspresowych na Podlasiu i w Suwalskiem, rozjeżdżanych przez tabuny tirów. Kiedy powstaną nowe, dłuższe ekspresówki - nie wiadomo.

MSP chce sprzedać na aukcji 85% udziałów wydawnictwa Wiedza Powszechna


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew w dorocznym orędziu do Zgromadzenia Federalnego, czyli dwóch izb parlamentu Rosji wyraził przekonanie, że Rosja może uzyskać status światowego mocarstwa na zasadniczo nowej podstawie.

Na otwarciu WIG20 stracił 0.095%


Dolar nieznacznie zyskiwał wczoraj na wartości. Opublikowano beżową księgę oraz serię danych makroekonomicznych. Najważniejsze z nich to raport ADP na temat amerykańskiego rynku pracy. Dziś posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego.

Podatek dochodowy i VAT a samochód osobowy i ciężarowy


Zgodnie z wyrokiem ETS z grudnia 2008 r. podatnicy posiadający tzw. samochody z kratką mogą odliczać podatek VAT od zakupu paliwa służącego do ich napędu. Dodatkowo mogą odliczać całą wartość podatku naliczonego z tytułu zakupu takich samochodów czy też od rat leasingowych bądź najmu. Niestety auto, które jest ciężarowe w podatku VAT może się okazać osobowym w podatku dochodowym. Jak to możliwe?

Sprzedaż aut w Polsce spada, w Czechach rośnie


Opera Software udostępnia nową wersję beta przeglądarki internetowej Opera 10.50. Obecnie kompilacja ta dostępna jest tylko w wersji dla systemów operacyjnych Windows.

Konflikt w rządzie o emerytury


Minister Michał Boni uważa, że plan reformy emerytur przedstawiony przez Ministerstwo Pracy szkodzi przyszłym emerytom i nic nie daje finansom państwa

Swora: PGNiG wnioskuje o większą podwyżkę cen gazu niż 10 proc.


W swoim ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy Odra Wodzisław pokonała w Świerklanach 1. ligowy GKS Katowice 4:0 (2:0).

Energetyka jądrowa - projekt gospodarczy


- Wprowadzenie w Polsce energetyki jądrowej to projekt o wielkim znaczeniu dla gospodarki, którego realizacja powinna zaktywizować różne sektory krajowego przemysłu – powiedziała wiceminister gospodarki Hanna Trojanowska podczas posiedzenia Sejmowej Komisji Gospodarki, które odbyło się 17 listopada br.

Bezpłatne parkingi w Krakowie i Warszawie w weekend - mamy listę


Centra handlowe udostępniają miejsca parkingowe w Warszawie i Krakowie dla uczestników uroczystości pogrzebowych.

Straciła ubezpieczenie, bo uśmiechała się na Facebooku


Kanadyjka, która była na zwolnieniu z powodu depresji, straciła ubezpieczenie. Firma uznała bowiem, że jest zdolna do pracy. Jak to odkryła? Na zdjęciach z Facebooka

W piątek nowy zarząd Enei


Podczas piątkowego posiedzenia rada nadzorcza Enei wybierze nowy zarząd spółki – pisze „Puls Biznesu” zaznaczając, że na wielkie zmiany raczej się nie zanosi.

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.