GM nie rozstrzygnął losów Opla


Rada dyrektorów GM nie wskazała nowego inwestora dla Opla mimo nacisków rządów Niemiec, który za wszelką cenę chce oddać europejskie fabryki GM pod kontrolę konsorcjum z udziałem Rosjan.

Grupa Lotos oczekuje utrzymania wyników operacyjnych w I kw. na poziomie z IV kw.


20 polskich naukowców, w tym trzech z Politechniki Warszawskiej, bierze udział w programie szkoleniowym francuskiego Komisariatu Energii Jądrowej (CEA). Program zakończy się prawdopodobnie jesienią br.

Chcą produkować energię ze śmieci metodą plazmową


Firma EnergoPlasma zamierza wprowadzić do Polski technologię przetwarzania odpadów w energię metodą plazmową – podaje spółka w komunikacie.

"DGP": Nowe Lotto jak National Lottery


Szczęśliwe numerki losowane trzy razy w tygodniu, a co miesiąc wielki rozrywkowy telewizyjny show - to pomysł Totalizatora Sportowego na przyszłoroczną edycję Lotto. Tylko nadal nie wiadomo jaka stacja TV to pokaże, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Amerykański pomysł na straty firm w kryzysie


Władze USA pozwolą firmom odliczać nawet do 5 lat wstecz straty poniesione w czasie kryzysu. Liczą, że ten zabieg pomoże przedsiębiorstwom poprawić kondycję finansową

Kredytobiorcy nie chcą się zabezpieczać? Frankowe fundusze mało popularne


Milion franków, czyli niecałe 3 mln zł, zebrał w ciągu pół roku Deutsche Bank do funduszy inwestycyjnych denominowanych we frankach szwajcarskich, które mogą chronić frankowych kredytobiorców hipotecznych przed niekorzystnymi różnicami kursowymi

"DGP": Londyn i funt już nie kuszą Polaków


- Za chlebem do Wielkiej Brytanii przyjeżdża coraz mniej Polaków. Emigracja tam staje się mało opłacalna, nawet dla ściany wschodniej, twierdzi "Dziennik Gazeta Prawna".

Wielki serwis ogłoszeń drobnych w USA ma na karku prokuraturę


Jeden z najpopularniejszych serwisów w USA - ogłoszeniowy Craigslist.com - ma na karku prokuraturę. Według władz serwis stał się najpopularniejszym miejscem w sieci, w którym mafie oferują usługi prostytutek, często nieletnich

Bakalland zarobił 9,1 mln zł w niecałe pół roku


Krajowy lider rynku bakalii Bakalland dzięki programowi oszczędnościowemu zarobił netto od lipca do grudnia 2009 r. aż 9,1 mln zł, czyli prawie trzy razy więcej niż rok wcześniej.

"Puls Biznesu": Tuzy finansów uczą się polskiego


Polska staje się coraz ważniejszym miejscem dla banków inwestycyjnych. Z czołowej dziesiątki świata brakuje już tylko dwóch, informuje "Puls Biznesu".

Rekordowe zapotrzebowanie na moc


W dniu 26 stycznia miało miejsce rekordowe zapotrzebowanie na moc w KSE.

W poniedziałek na GPW mogą dominować wzrosty


Rzeczpospolita zapytała Polaków, jakie zadania dla rządu cieszą się największym poparciem. Okazało się, że najważniejsze jest zapewnienie godziwych emerytur, a wśród spraw najmniej pilnych - budowa dróg i autostrad

Dopiero budują? Też dostaniesz kredyt


Banki coraz śmielej udzielają kredytów na mieszkania w trakcie budowy. To dobra wiadomość dla osób, które chciałyby kupić od firmy deweloperskiej niewielkie lokum

Clinton domaga się większego dostępu firm USA do chińskiego rynku


Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zaapelowała w niedzielę o "sprawiedliwy udział" amerykańskich firm w chińskim rynku i o jasne zasady współpracy gospodarczej z Chinami.

Na zamknięciu WIG20 stracił 1.209%


66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ...

W czwartek w Warszawie pikieta pracowników PZU


# dochodzi informacja o planach zwolnień w PZU #

PiS: trzeba zablokować budowę Gazociągu Północnego


Posłowie PiS wezwali we wtorek rząd Donalda Tuska, żeby odwołał się od decyzji niemieckiego Urzędu Żeglugi i Hydrografii (BSH), który zezwolił na budowę Gazociągu Północnego. Ich zdaniem inwestycja zablokuje dostęp do portów w Świnoujściu i Szczecinie dla większych statków, które nie będą w stanie przepłynąć nad rurą. To zagraża dostawom do projektowanego gazoportu - argumentują.

Boeing: tysiąc godzin lotów testowych Dreamlinera


Najnowszy samolot Boeinga 787 Dreamliner wykonał tysiąc godzin lotów testowych - poinformowało konsorcjum Boeinga na swojej stronie internetowej. Jesienią 2011 r. PLL LOT mają otrzymać trzy samoloty Dreamliner.

Gabryś: właściciel przedsiębiorstwa energetycznego musi być przede wszystkim efektywny


Problem nie polega w wyborze formy własności przedsiębiorstw energetycznych, ale ocenie jej efektywności oraz zdolności wymuszenia skuteczności zarządzania - powiedział Herbert Leopold Gabryś, były wiceminister przemysłu i handlu podczas Europejskiego Seminarium Energetycznego w Belwederze w dniu 26 lutego.

MG: PWE Gubin potencjalnym inwestorem złoża węgla brunatnego


Potencjalnym inwestorem złoża węgla brunatnego w okolicy Gubina jest spółka PWE Gubin, która jednak nie złożyła jeszcze wniosku o koncesję na wydobycie węgla z tego złoża. Inwestor planuje wybudowanie tam kompleksu energetycznego: elektrowni oraz kopalni w pobliżu planowanej odkrywki - poinformowała w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska.

Rząd chce rozmawiać o internetowej platformie komunikacyjnej


Rząd proponuje, aby powstała grupa, która zajmie się wypracowaniem internetowej platformy komunikacyjnej do prowadzenia konsultacji społecznych - poinformował w czwartek CIR.

Biura podróży: 40 proc. obniżki cen na oferty first minute


Nawet 40 proc. promocje przygotowały biura podróży na przyszłoroczne wycieczki. Jednak duże obniżki dotyczą tylko niektórych kierunków - informuje Rzeczpospolita

Jak zwiększyć innowacyjność w Polsce?


Polska stara się nadrobić zaległości w dziedzinie rozwijania innowacyjności m.in. poprzez wprowadzony w 2006 r. PO Innowacyjna Gospodarka. W przeciągu ostatnich trzech lat średnia stopa wzrostu sumarycznego indeksu innowacyjności w odniesieniu do naszego kraju skoczyła z poziomu niewiele przekraczającego 0% do powyżej 3% - m.in. dzięki PO IG. Pomimo wysokiego tempa wzrostu polska gospodarka nadal nie osiągnęła średniej unijnej i znajduje się w najmniej innowacyjnej grupie krajów - poinformowała firma Deloitte i Bank Pekao SA.

"DGP": Gaz-System rezygnuje z łącznika ze Słowacją


"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że Gaz-System rezygnuje z budowy rurociągu, który połączyłby nasz system gazowy ze słowacką siecią przesyłową. Według gazety, polski operator gazociągów uznał tę inwestycję za zbyt drogą.

Koleje Mazowieckie: umowa na modernizację do 2011 r. 23 pociągów


Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy przewidujący, że do 2033 r. krajowe prawa jazdy będą wymienione na dokumenty zgodne ze wzorem unijnym.

znalezionych: 24074, strona 1 z 963
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>

Zapraszam do mojego gabinety psychologa w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli potrzebny ci jest psycholog Piotrków Trybunalski zapraszam do zapoznania się z ofertą mojego gabinetu psychologicznego. Jako psycholog Piotrków Trybunalski pracuję od wielu lat i przyjmuję moich pacjentów w Piotrkowie Trybunalskim i Łodzi. Posiadam wieloletnie doświadczenie pracując jako psycholog Piotrków Trybunalski i od początku mojej praktyki jako psycholog Piotrków Trybunalski pomogłem już wielu pacjentom. Swoich pacjentów jako psycholog Piotrków Trybunalski przyjmuję zarówno prywatnie jak i w placówkach państwowych.